Комунальна епопея: потерпають львів’яни

Якщо “Львівтеплоенерго” не домовиться про ліміти блакитного палива, то містяни з наступного тижня можуть залишитися не лише без гарячої води, але й без газу…

Якщо “Львівтеплоенерго” не домовиться про ліміти блакитного палива, то містяни з наступного тижня можуть залишитися не лише без гарячої води, але й без газу…

Уже з понеділка, 3 вересня, Львів може охопити нова хвиля відключень. Так, “Львівгаз” вкотре попередив “Львівтеплоенерго” про те, що у разі подальшого зволікання з продовженням лімітів на блакитне паливо, вони розпочнуть відімкнення від газопостачання теплозабезпечувальне підприємство. Ба більше, частина львів’ян може опинитись і без газу, оскільки “Львівтеплоенерго” давно перебрав надані їм ліміти і зараз подає гарячу воду за рахунок лімітів від інших споживачів. 

Це, в свою чергу, може спричинити зниження якості подач блакитного палива й жителям міста. Зважаючи на те, що температура повітря знижується, відповідно і зростає споживання газу, то “Львівгаз” змушений буде відключити безлімітних споживачів від газопостачання. 

“Якщо об’єм газу буде замалий, нам більше його не дасть НАК “Нафтогаз”, тоді автоматично будуть відключатися споживачі, які мають ліміти”, – зазначив  начальник управління з експлуатації газового господарства “Львівгазу” Павло Сербан.

Посадовець наголосив, що за всіма нормами “Львівгаз” мав би вже давно відключити від газопостачання тепловиків, однак вони постійно відтягують цей термін через велику витратність і тривалість цієї процедури. 

“Відключити ціле місто не так уже й просто, однак, знову запустити газ ще складніше. Для цього потрібно буде близько тижня. Мережа газопроводів побудована так, що ми можемо відключити або конкретного споживача, або перекрити газопостачання всім”, – каже Павло Сербан.

Нагадаємо, як писала “Пошта”, ліміти на підігрів води мають лише два підприємства “Стрийтеплоенерго” та “Залізничтеплоенерго”. Натомість тепловики, що постачають гарячу воду більшості містян, таких лімітів не мають уже від травня. Так, щодня місто понадлімітно споживає 267 тис. кубометрів газу, з них – 218 тис. кубометрів припадає на “Львівтеплоенерго”. 

Оскільки свого газу підприємство не має, то  використовує той, що виділено на виробництво енергії для ТЕЦ-1 та для інших споживачів. Тому, за словами газовика, те, що афішує “Львівтеплоенерго” про свої ліміти, – є неправдивим. 

“Вони від кінця опалювального сезону не отримали жодного кубометра газу зі свого ліміту на підігрів води”, – пояснює керівник управління з експлуатації газового господарства “Львівгазу”.

Також Павло Сербан зазначив, що шляхи вирішення цього питання є, і всі вони ведуть за стіл переговорів між НАК “Нафтогаз” та “Львівтеплоенерго”. Тому залишається незрозумілим, чому тепловики досі цього не зробили…  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7545 / 1.56MB / SQL:{query_count}