Несподіване губернаторство

Львівщині дали ще один шанс, доручивши керівництво області кадровому залізничнику Михайлові Костюку

Львівщині дали ще один шанс, доручивши керівництво області кадровому залізничнику Михайлові Костюку

Призначення головою Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка, без сумніву, стало топ-новиною тижня для регіону. Хоч відставка його попередника Михайла Цимбалюка й була прогнозованою, але побачити у кріслі губернатора саме цю людину мало хто сподівався. 

Та й сам Михайло Костюк, спілкуючись із журналістами, зізнався, що про своє призначення керівником Львівщини довідався щойно в понеділок, 31 жовтня. А вже у четвер, 4 листопада, віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв у Львові представив колишнього генерального директора “Укрзалізниці” на новій посаді у Львівській ОДА.

Саме представлення тривало не більше десяти хвилин. Андрій Клюєв поспішав до столиці, бо у п’ятницю мав доповідати у Верховній Раді, тож часу для спілкування з пресою не знайшов. Натомість новопризначений голова ОДА цілком компенсував цей недолік, запросивши журналістів до свого кабінету. 

“Що вдалося, нехай судять інші, що не вдалося – я сам добре знаю”, – сказав в останньому виступі Михайло Цимбалюк і побажав своєму наступникові такої роботи, щоб Львівщина більше не з’являлася в негативному світлі.

Після виступу Михайла Цимбалюка Андрій Клюєв сказав йому: “На мою думку, ми з вами ще не один рік будемо працювати”. Зрештою, й сам нині вже екс-губернатор в коментарях ЗМІ зазначив, що він повертається в структуру МВС у підпорядкування міністра Анатолія Могильова.

Представляючи нового голову Львівської облдерж­адміністрації, урядовець зазначив, що аргументами при його призначенні були насамперед його життєвий досвід і компетентність.

Заради справедливості варто зазначити, що швидкість, із якою влада здійснює кадрові перестановки, на жаль, не завжди відповідає ефективності. Це підтверджує часта зміна голів Львівської ОДА. Нагадаємо, що два останні губернатори не протрималися у кріслі й року і були звільнені зовсім не за досягнення у роботі. На фоні більшості інших областей України, де немає такої частої ротації губернаторів, Львівщина виглядає білою вороною. Усі відзначають потужності нашого краю, перспективність, хвалять за сусідство із Євросоюзом, але чомусь ніхто не може впоратися із його управлінням.

Михайло Костюк – кадровий залізничник, все життя пропрацював на колії і кар’єрною драбиною піднявся від бригадира дистанції колії до генерального директора “Укрзалізниці”. Він жодного дня не був у політиці, і це видно навіть з його спілкування: на питання преси відповідає конкретно, по суті, без загальних фраз та зайвих емоцій, можливо, навіть надто відверто. Але чи зуміє він знайти баланс між політичними силами в облраді, чи дослухатиметься до громадськості, чи вдасться ефективно керувати областю? Нині про це можна хіба здогадуватися.

ЦИТАТИ

“Кожен із тих голів, які працювали, максимально віддавали сили, працювали, наскільки могли, тому до всіх них маю велику повагу як до людей, які працювали на державу. Надіюся, що буде максимально використано його досвід (Михайла Костюка – “Пошта”)  тому, що він людина, яка уміє будувати. Він багато справ зробив в Україні. Сподіваюся, буде ще один етап розвитку нашої області”. 

Андрій Садовий,міський голова Львова (ZAXID.NET)

“Наша позиція є завжди однаковою, незважаючи на всі особисті зміни, які відбуваються. Обласна рада, звичайно, зобов’язана  співпрацювати з виконавчою гілкою влади – з ЛОДА і з іншими структурами. Маємо повноваження свої, адміністрація – свої… Оцінювати людину будемо за її вчинками, за її конкретними діями, відповідно, у рішеннях сесії, у позиції депутатів обласної ради і депутатів загалом”. 

Олег Панькевич,голова Львівської обласної ради (ZAXID.NET)

“Призначення нового голови ОДА зроблене під парламентські вибори. Партія влади розуміє, що регіонали не мають жодних шансів пройти на Львівщині, тому завдання нового губернатора – протягти до Верховної Ради в мажоритарних округах майбутніх “тушок”. Не сумніваюся, що це будуть місцеві олігархи, бізнес-партнери влади або їхні ставленики”.

Ірина Сех,голова фракції ВО “Свобода” у Львівській облраді (прес-служба ЛОО ВО “Свобода”)

“Я впевнений, що всі завдання, які перед ним поставив Віктор Янукович, новий губернатор виконає блискуче”.

Богдан Піх, генеральний директор Львівської залізниці (Коммерсант-Украина) 

 Михайло Костюк: “Це було непросте призначення”

Одразу після представлення новий очільник області запросив журналістів до свого кабінету
і спілкувався з ними впродовж 20 хвилин. “Пошта” подає цю розмову.

– Львівщина є складним регіоном, і підбір кандидатур на посаду голови ОДА завжди відбувався довго. Чому на посаду голови Львівської ОДА вибрали саме Вас? Хто Вас пролобіював?

– Не знаю, чому ви вважаєте, що Львівщина є складним регіоном для центральної влади. Із 1980 року до 2000-го я працював у Львові, пройшов тут своє становлення, виріс тут. Потім перебрався до Києва. І коли мені запропонували повернутися у регіон, для мене це було непросто. На Львівщині треба змінити акцент політичних платформ діалогу між суспільством і владою і спробувати перевести його в реальні виробничі програми, програми реального сектору економіки, роботу повернення заробітчан, створення робочих місць. Люди повинні працювати і заробляти гроші. Хто мене лобіював? Можете не переживати – мене ніхто не лобіював. Мені не треба в області швидко робити нічого – ні швидких грошей заробляти, ні майна собі шукати. Ми будемо працювати для держави, для народу і на підтримку президента.

– А все -таки, чому саме Ви стали головою?

– Можливо тому, що я з цього регіону...

– Ви зазначили, що для Вас це було непросте призначення. Чому?

– Нас (голів ОДА – “Пошта”) призначають з доброї волі. Я сказав, що це було непростим призначенням через переїзд зі столиці у регіон. А в мене є малі діти.

– Двоє Ваших попередників керували Львівщиною недовго. На Ваш погляд, скільки часу пробудете на посаді очільника області?

– Мене призначили начальником служби колії Львівської залізниці у 1998-му. До того часу начальники служби колії працювали до року часу. Я був тоді досить молодою людиною, а посада була дуже серйозною, бо колія є основою залізниці. І мене теж запитували, скільки я протримаюся на посаді. Коли поїхав до Києва і очолив головне управління колійного господарства “Укрзалізниці”, знову питали те саме, бо на цій посаді люди працювали один-два роки, а я пропрацював п’ять років. Коли став генеральним директором “Укрзалізниці”, то після Георгія Кірпи був другою людиною за терміном служби. Якщо ми підтримаємо те, що було зроблено позитивного попередниками, і сформується команда, яка буде працювати на розвиток регіону, то я буду працювати довго.

– Як Ви вирішуватимете ті питання, за які Михайла Цимбалюка критикував прем’єр-міністр Микола Азаров? Зокрема, йдеться про сповільнення обсягів будівництва і збільшення заборгованості із заробітної платні.

– Безумовно, заборгованість треба ліквідовувати, темпи будівництва піднімати. Треба з’ясувати причини цієї заборгованості.

– Скажіть, будь ласка, а де будете у Львові жити?

– Із 1976-го до 1991 року я жив Львові в гуртожитку. Потім жив у Суховолі. А після того, як померли родичі дружини, ми жили в будинку, який вони заповіли їй. Тому житиму я в тому будинку і при нагоді запрошуватиму вас на каву, щоб ніхто не заглядав, не вишукував, щоб все було відкрито і чесно.
Моя дружина Марія виховує донечку Анну-Марію, якій 2,5 року. У мене троє дітей. Старша донька, Марта, студентка другого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, син Остап – студент першого курсу Одеської юридичної академії.

– Яка доля Ваших заступників, начальників управлінь облдержадміністрації – вони будуть звільнені чи Ви залишите їх працювати?

– Один із наших недоліків – це власне поспішні запитання з приводу кадрів. Усі кадрові питання треба вирішувати, знайомлячись із людьми, оцінити виробничу потужність кожної людини. Я не прихильник прийняття швидких рішень. Коли працював на залізниці, міг ухвалювати рішення швидко, бо я знав контингент і все інше. А сьогодні ми будемо робити все дуже акуратно, виважено, але ефективно.

– Як будете налагоджувати співпрацю із Львівською обласною радою, адже Вашому попереднику це так і не вдалося зробити?

– Буду намагатися зробити це ефективно. Поки що мені важко сказати, як це буде, але впродовж вихідних я накидаю план дій. Обов’язково спілкуватимуся з Вами (представниками ЗМІ – “Пошта”), з інтелігенцією, впливовими людьми регіону, щоб моє спілкування з радою було ефективним, щоб рада почула мене, а я раду.

– Як будете працювати із ще одним проблемним питанням Львівської області – залученням інвестицій?

– Треба дуже серйозно працювати у цьому напрямку, потрібно перетворити Львівщину в майданчик, який би став цікавим для інвестора. Треба подивитися, у чому може бути зацікавлений інвестор. Не треба перегинати палицю і все підряд молотити. Виберемо пріоритети – інвестиції, які сьогодні є вкрай необхідні для життя регіону. Дуже гострою нині є сміттєва проблема, і її треба негайно вирішувати. Маємо навчити себе поведінки зі сміттям. 
Я не чужа людина тут, моя мама жила у Коломийському районі. Коли я приїжджаю у Карпати, мені соромно і боляче дивитися на засипані сміттям річища, береги… А за моєї пам’яті у річках плавала форель, і купатися у цій воді було задоволенням. Нам ніхто чужий не приїхав і не зробив цього. Це все ми зробили самі. Коли приїжджаю туди, то збираю сміття в мішок і вивожу. Але й це є півмірою, бо в одному місці забрав, а в друге завіз. Винне керівництво, яке не вчить культури поведінки зі сміттям людей. 
Будемо вчитися, будемо будувати потужні сміттєспалювальні заводи, підберемо кілька цікавих інвестиційних проектів, які були б нешкідливими для екологічного статусу регіону. Також треба займатися альтернативною енергетикою.

– Що Ви вважаєте найбільш пріоритетним на своїй посаді?

– Давайте поговоримо про це через тиждень. 

– Коли Ви дізналися про своє призначення на посаду голови ЛОДА?

 – Скажу відверто: дізнався про це три дні тому. (Розмова відбувалася  3 листопада, у четвер). За одну ніч оформив документи і зібрався до Львова.

– Погодилися, не задумуючись? Дружина підтримала це рішення?

– Тут є питання (сміється – “Пошта”). Я залізничник, а залізничники напіввійськові люди. Дружина запитала: що збирати, скільки і коли сім’ю забирати?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7201 / 1.68MB / SQL:{query_count}