Кому довіряють львів’яни?

Соціологічна група “Рейтинг” резюмує політичні настрої та думку жителів Львова про здобутки керівників області

Соціологічна група “Рейтинг” резюмує політичні настрої та думку жителів Львова про здобутки керівників області

Львів’яни зберігають традиційно високий рівень мобілізації щодо участі у виборах. Це констатує директор соціологічної групи  “Рейтинг” Олексій Антипович. Згідно з соцдослідженням (його провели у лютому, опитавши 800 львів’ян), 45% жителів обласного центру точно взяли би участь у парламентських виборах і 49% – у президентських, якби вони відбувались наступної неділі.

Свободівці найактивніші

Найвищий рівень мобілізації серед виборців ВО “Свобода”, якщо говорити про парламентські вибори, та серед електорату Юлії Тимошенко у випадку президентських. Найнижча активність серед городян, які не визначились зі своїм вибором, та серед категорії “проти всіх”. Якби вибори до ВРУ відбувались наступної неділі, 26,1% серед тих, хто має намір взяти в них участь, підтримали б “Свободу”, 19% – “Батьківщину”,  “Фронт змін” – 14,6%, Партію регіонів – 4,3%, “Нашу Україну” – 4,1%, “Сильну Україну” – 3,9%, “Громадянську позицію” – 3,5%, УДАР – 2,4%, “За Україну!” – 1,6%, Європейську партію – 1,4%, “ПОРУ” – 1,1%.

Лідерів підтримують більше, ніж партії

Трохи інша картина вимальовується щодо лідерів політичних сил і їхніх можливостей зайняти найвищу посаду в країні. Отже, якби президентські вибори відбувались наступної неділі, 20,3% серед тих, хто має намір взяти в них участь, підтримали б А. Яценюка, 18,3%  –  Ю. Ти­мошенко, О. 14,7%  –Тягнибока, 6,1%  – С. Тігіпка, 5,8% – А. Грищенка, 5,3% –  В. Ющенка, 5,2% – В. Януковича, 3,6% – В. Кличка.

Торік більш ніж удвічі зріс рейтинг ВО “Свобода” і сягнув  29% у грудні. Але сьогодні ця політична сила дещо втратила – її готові підтримати 26%.

Олексій Антипович пояснює це падіння здобуттям влади у місцевих радах, що має у собі певні ризики, пов’язані з високими очікуваннями виборців. Ще один чинник – зростання підтримки інших політичних партій, реальних претендентів на місця у майбутньому парламенті.

Найбільше упав рейтинг “Батьківщини” – через неучасть у місцевих виборах на Львівщині. Упродовж останніх місяців партія лідерки БЮТ почала відновлювати свої позиції у політичному рейтингу, який нині становить 19%. Із таким показником “Батьківщина” займає друге місце у рейтингу партій у Львові. Динамічно відновлює втрачені позиції і здобуває нових прихильників “Фронт змін”. Із показником у 15% партія Арсенія Яценюка займає третє місце у рейтингу. До речі, найвищий рівень довіри серед городян мають А. Яценюк та О. Тягнибок, яким довіряє понад половина львів’ян і не довіряє майже третина. В останні кілька місяців фіксують найбільше падіння рейтингів Партії регіонів (до 4%), підтримка якої нині майже вдвічі нижча, ніж на місцевих виборах, та майже втричі нижча, ніж була напередодні президентських.  
Роботу очільників Львівщини оцінити поки важко

Соціологи також просили львів’ян оцінити діяльність мера Львова, голови Львівської облради та губернатора. Отже, 59% городян  задоволені діяльністю А. Садового на посаді і 31% – незадоволені.

Водночас, порівняно з періодом, який припадав безпосередньо на кампанію місцевих виборів-2010, зменшується число цілком задоволених (із 24 до 13%)  і збільшується число категорії “скоріше задоволені” (з 37 до 46%). Поступово зростає і кількість незадоволених (з 24 до 31%).

Майже 60% львів’ян поки що ніяк не змогли оцінити діяльність очільника Львівщини Михайла Цимбалюка. Позитивно (переважно “скоріше позитивно”) оцінюють діяльність голови ОДА 16% городян, негативно – 26%. Діяльністю його попередника – Василя Горбаля – були задоволені 20%, незадоволені –  46%. Олексій Антипович пояснює такі показники поганою поінформованістю населення про роботу М. Цимбалюка.

Майже 60% львів’ян поки що ніяк не змогли оцінити і діяльність голови облради О. Панькевича. Позитивно (переважно “скоріше позитивно”) оцінюють роботу голови облради 15%  городян, негативно – 23%. Роботою його попередника – М. Сеника – були задоволені 25% городян, незадоволені –  43%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9014 / 1.57MB / SQL:{query_count}