Хто він – «Містер Гелікоптер»?

В Україні завершили розробку фільму про Ігоря Сікорського. Якою буде ця кінострічка, розповідає «Львівська Пошта»

В Україні завершили розробку фільму «Містер Гелікоптер» – майбутньої повнометражної кіноісторії, яка розповість про видатного винахідника-киянина Ігоря Сікорського та створення першого в світі серійного гелікоптера. Саме він, здійснивши перший в історії довгий політ на гелікоптері з Бриджпорта, Коннектикут до Дейтона, Огайо, довів світовій спільноті практичну цінність свого винаходу.
Роботу над фільмом почали у березні 2020-го року. Цього року у вересні проєкт отримав державне фінансування від Українського культурного фонду на девелопмент стрічки: створення кіносценарію та супутніх промоційних матеріалів, необхідних для подальшого просування проєкту з робочою назвою «Містер Гелікоптер». 
Режисером, автором ідеї та співпродюсером фільму став український кiнорежисер, член Української кіноакадемії Сергій Чеботаренко. Його спортивна драма «Пульс», міжнародна прем’єра якої відбулася у США у січні цього року, заснована на біографії української легкоатлетки Оксани Ботурчук.
«В США я поринув у книги, архівні публікації, мемуари пілотів-випробувачів, інженерів, колег і друзів пана Сікорського, чиї спогади й послугували головним натхненням історії, яка лягла в основу майбутньої кінострічки – каже Сергій Чеботаренко. – Постать винахідника київського походження культова для усього світу, адже він навіки змінив історію, винайшовши перший серійний гелікоптер – і все це зробив Ігор Сікорський, який народився у Києві. Для мене дуже важливо розповідати історії видатних українців, адже саме через призму художнього кіно ми можемо якнайкраще продемонструвати світові свої національні цінності».
Автором сценарію до «Містера гелікоптера» є український сценарист Максим Черниш, співавтор сценарію до «Пульсу» та пригодницько-історичного екшену «Довбуш». Виконавчою продюсеркою є Євгенія Яцута, співвласниця компанії Radioaktive Film. Саме Radioaktive Film знімали серіал «Чорнобиль» від HBO, а також рекламні ролики для Apple, Audi, Mercedes-Benz, Samsung, Coca-Cola, Hugo Boss та багатьох інших, а у 2018 були відзначені як кращий сервісний продакшн світу за версією Shots Awards. Також до команди продюсерів приєдналася Дарія Сипигіна, яка раніше працювала локальним продюсером з міжнародними командами Canal+,Sky News, Al Jazeera, Deutsche Welle, Corriere della Sera та іншими.
Євгенія Яцута наголосила на важливості промоції своїх національних героїв: «Ми дуже вдячні Українському культурному фонду за підтримку розробки повнометражної художньої кіноісторії «Містер Гелікоптер». Ігор Сікорський – легендарна постать для українського контексту: киянин-винахідник, чиє ім‘я навіки змінило історію світової авіаційної думки завдяки винайденню першого в світі гелікоптера. Міжнародне кіно світового рівня, яке промотуватиме досягнення цього видатного винахідника, є потужним інструментом культурної дипломатії, який допомагає створювати такий необхідний сьогодні позитивний імідж України. Сподіваємося, українські державні інституції і надалі розумітимуть надважливість таких проектів, як «Містер Гелікоптер», для створення новітнього національного наративу і надаватимуть їм свою незамінну підтримку».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8192 / 1.56MB / SQL:{query_count}