З вулиці – в театри

Міжнародний фестиваль «Золотий Лев - 2021», який триватиме у Львові на початку жовтня, оголосив програму

З 1 по 8 жовтня Львів охопить магія театру завдяки «Золотому Леву - 2021». Бо це вже не просто міжнародний фестиваль, а один з найпрестижніших театральних форумів України, який став справжньою театральною європейською традицією. Щороку він перетворює наше місто на величезну театральну сцену, дарує яскраві враження і відчуття. Тут можна побачити вистави світового визнання, прем’єри, експериментальні постановки молодих театрів.
Цього року фестиваль є сценічним, однак в програмі заплановано і кілька вуличних заходів. Гасло «Золотого Лева» залишається незмінним – «Класика очима експерименту».
До Львова завітають театри з Польщі, Угорщини, Італії, Грузії, Ірану, Канади, України. Слід зазначити, що всі іноземні колективи, які приїдуть на фестиваль, пройшли повний курс вакцинації у себе вдома.
Цього року «Золотий Лев» відбуватиметься у театр «Воскресіння», Першому театрі, театрі Лесі, театрі ім. М. Заньковецької, Довженко-центрі та на площі перед Львівською оперою. Квитки на усі події можна придбати на ticketclub.com.ua.
Традиційно фестиваль розпочнеться з Карнавальної ходи, яка пройде вулицями міста. Звісно, за умови, якщо не буде карантинних обмежень. Якщо ж вони все таки будуть, то організатори проведуть невеличке локальне відкриття на площі перед Оперним театром.
Серед родзинок фестивалю варто відзначити відомий в Європі театр A-Part в коопродукції з театром Amareya із Катовіце, з виставою «Чотири» в постановці Мартіна Херіча, яку покажуть 4 жовтня о 20.00 в Першому театрі. Цього разу художники, свідомо оперуючи тілом, світлом та жестами, створили картину, що стосується символіки цифр (заголовок «Чотири» є найбільш матеріальним, людським і земним з них), і таким чином переносять глядача у вимір абстракції. Тож ці дві сфери – абстрактна та матеріальна – зустрілися в оголених тілах чотирьох актрис, які одночасно виступають як реквізит, декорація та актор. 
Театр «Потлах» з Італії 5 жовтня о 17.00 в театрі Лесі представить постановку «20 тисяч льє під водою» за Жулем Верном. Ця вистава була і залишається визнаною на різних міжнародних театральних фестивалях у багатьох країнах світу. Ця вистава випливає з ідеї накопиченого досвіду театру Potlach’ у роботі з актором та його сценічною присутністю, в поєднанні з найсучаснішими цифровими та світловими техніками. Актори буквально «занурені» в чарівну, майже казкову декорацію, зроблену з цифрових проекцій та сучасних світлодіодних ліхтарів. Тому цей унікальний італійський колектив занурить глядача у відкриття фантастичного глибоководного світу та таємничого «Наутілусу» на чолі з капітаном Немо. Вистава візуально дуже красива, підходить для перегляду з дітьми. 
Здивує глядачів і остання прем’єра Тбіліського Вільного театру Автанділа Варсімашвілі – комедія «2030 – Нам нічого втрачати». Вистави цього видатного режисера вже встигли припасти до душі гостям «Золотого лева» в попередні роки і тепер вони знову матимуть нагоду зустрітися з чудовими акторами Вільного театру та насолодитись неймовірно смішною постановкою.
Унікальний проєкт «Емігранти» Славоміра Мрожека в малій залі театру «Воскресіння» представить угорський театр Petofi спільно з театром Комарно зі Словаччини. Актори гратимуть виставу в своєрідній «клітці». Вистава відбудеться. Отож кількість місць обмежена.
Серед українських театрів на фестивалі будуть представлені колективи з Чернігова, Одеси, Києва, Дрогобича, Львова.
Крім показів вистав на фестивалі триватиме й освітня програма для студентів театральних вишів та молодих акторів від італійського театру «Потлах». Це два чотирьох годинні тренінги з вокалу та пластики. Театр «Потлах» славиться в Італії своїм фестивалем акторських тренінгів «Лабораторій», на який з’їжджаються актори з цілої країни.
Також на фестивалі «Золотий лев-2021» буде кілька відеопоказів вистав створених за допомогою 3Д, обмін думками, культурним досвідом та досвідом поєднання театрального мистецтва та цифрових технологій, що виник за останній рік в часи пандемії.
А в перший день фестивалю Львівський академічний театр «Воскресіння» представить глядачам на площі перед Оперним театром вуличний варіант вистави «Відлуння», присвяченої засновнику та багаторічному директору фестивалю «Золотий лев» Ярославу Федоришину.
Детальніше про програму та про всі заходи фестивалю можна дізнатись на сайті golden-lion.com.ua
Фестиваль відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Управління культури департаменту розвитку Львівської міської Ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. Організатори фестивалю щиро вдячні їм за підтримку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8013 / 1.58MB / SQL:{query_count}