Музей Івана Франка у Львові святкує 80-річчя

Впродовж жовтня і листопада Дім Франка (вул. Івана Франка, 150-152) вступає у активну фазу святкування 80 років з дня створення

Саме 10 жовтня 1940 року Музей Івана Франка у Львові відчинив свої двері для відвідувачів. Першим директором Музею був Петро Франко, наймолодший син письменника.
Аби відсвяткувати такий поважний ювілей, колектив Дому Франка приготував широку програму заходів: урочистості, концерти, артпроєкти, виставки, відеоінсталяції, наукові семінари, презентації книжок, майстеркласи для дітей, відкриття нової експозиції та багато іншого цікавого, пізнавального, веселого і святкового.
9 жовтня о 16.00 її розпочнуть відкриттям артпроєкту «Frankolaboratorium 2.0. Відродження» (куратор Василь Одрехівський), що народився у рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум». Наступного дня о 09.00 відбудеться мураларт-перформанс «Повернення (з) легенди» від Святослава Владики, приурочений також і до 130-літнього ювілею Петра Франка, першого директора Музею Івана Франка. А вже з 15.00 стартують урочистості до 80-річчя музею: привітання, ексклюзивний музичний дарунок від етногурту Kurbasy «Пісні для Франка», ювілейні дари для музею і допрем’єрний показ оновленої літературної експозиції «Світи малого Мирона».
11 жовтня, о 15.00 гостей, які пройдуть попередню реєстрацію, чекають на авторській екскурсії від правнука Івана Франка – Петра Галущака «І ти Франко». А 15 жовтня в той же час і на тій же локації проведуть науковий семінар «Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка», під час якого триватиме обговорення монографії Ігоря Медведя, кандидата історичних наук і заступника директора Дому Франка з наукової роботи.
Наступного дня о 16.00 усіх вас чекають на відкритті виставки абстрактного живопису «Ой, у полі жито» від проєкт «У пошуках ідентичності» (куратор Галина Новоженець). А от свої вміння у творчості можна буде випробувати 18 жовтня о 14.00 на майстеркласі із розпису по дереву від Галини Мазур «Мій Лис Микита».
Авторської екскурсії «Франко зблизька», яка відбудеться 24 жовтня о 15.00, просто не можна пропустити, адже її проводитиме сам директор музею і франкознавець Богдан Тихолоз (подія доступна за попередньою реєстрацією).
29 жовтня о 15.00 у музеї проведуть ще один науковий семінар «Петро Франко. Формула долі», під час якого обговорять монографію Наталії Тихолоз, кандидатки філологічних наук, доцентки Львівського національного університету ім. І. Франка. Це буде пролог до симпозіону «Петро Франко: повернення (з) легенди» у рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум».
У листопаді подій також не бракуватиме. 3 листопада о 15.00 у Домі Франка презентують багатофункціональний інтерактивний екопростір «Галявина Лиса Микити», створений в рамках проєкту коштом бюджету Львівської Обласної Ради.
6 листопада в той же час у музеї відкриють меморіальну експозицію «Пивниця Дому Франка», а 11 листопада Наталія Дзьомба проведе лекцію-екскурсію «Професор без кафедри: як Іван Франко творив альтернативну освіту».
20 листопада о 20.00 у музеї гостей чекатимуть на поетично-співочому дійстві за віршами і фольклорними знадобами Івана Франка «Чим пісня жива». Цей музично-театральний проєкт етногурту Kurbasy створений у межах проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум». 20 листопада о 21.30 Дім Франка здивує презентацією відеоінсталяції від Kurbas Production «Живі вікна». А закриватиме програму святкувань нова книжка, тож 26 листопада о 15.00 приходьте на презентацію видання «Франко на кожен день», створеного видавництвом «Фоліо» у співпраці з Домом Франка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7763 / 1.56MB / SQL:{query_count}