Тиждень Фантастики у Місті літератури

З 20 по 23 серпня ви матимете нагоду дізнатись усе, що хотіли про фантастичну літературу

З 20 по 23 серпня триватиме Тиждень фантастики у Місті літератури, який поєднає у собі шість різноманітних подій, об’єднаних навколо спільної тематики – фантастичної літератури.
Чотири дні разом із куратором проєкту – Володимиром Арєнєвим за участі відомих українських літераторів та дослідників – фантастів цьогоріч проводять у форматі онлайн на facebook.com/lvivliterarycity/

20 серпня, четвер

16.00 «Бредбері-конструктор: як зібрати Марс, Венеру та Ґрінтаун». Лектор: Михайло Назаренко.
Рею Бредбері було дуже просто написати оповідання, чи начерк, чи вірш – але дуже важко зібрати їх докупи в одну послідовну оповідь. І не дивно, що його Марс від початку був зовсім не тією планетою, яку ми знаємо за «Хроніками», що венеріанський цикл лишився переважно в чернетках, а повну історію дитинства в Ґрінтауні Бредбері спромігся розповісти лише через шістдесят років після того, як її замислив. Повчальна історія про те, як втілювати великі задуми – і що робити, коли це не вдається одразу.
18.30 «Валізи без ручок: як нам ставитися до творчого спадку талановитих авторів із контраверсійними поглядами?». Учасники: Олексій Жупанський, Михайло Назаренко, Володимир Арєнєв, Олеся Стужук. Модераторка – Світлана Тараторіна.
У 2017 році премія World Fantasy Award вперше за сорок два роки свого існування змінила форму нагороди. Раніше переможці отримали бюст Г. Ф. Лавкрафта, але після дискусій про його расизм і гомофобію було вирішено виготовляти нагороду в іншій формі: дерево на фоні повного місяця навряд чи когось обурить.
Перегляд ставлення до тих чи інших авторів і їхніх творів – нова тенденція (чи радше нова хвиля цієї тенденції), яку ми спостерігаємо у фантастиці. Як реагувати на те, що наші улюблені автори схвалювали те, із чим ми нині не можемо погодитися?

21 серпня, п’ятниця.

16.00 «Космічні жахи: від Лавкрафта до Воттса – і далі у чорні безодні всесвіту». Учасники: Поліна Кулакова, Влад Сорд, Євген Лір, Олексій Гедеонов, Олексій Жупанський. Модераторка – Олеся Стужук.
Говард Філіпс Лавкрафт першим застосував слово «горор» як визначення нового фантастичного жанру. І він же один із перших поєднав новостворені жахи з уже відомою на той час науковою фантастикою. Відтоді вже майже століття надприродні мацаки тягнуться до нас не лише з давніх гробниць чи океанської безодні – вони ж загрожують нам з космосу.
Про цей субжанр, його історію й новітні тенденції розповість письменник Володимир Кузнєцов, автор провокаційного роману «Заколот»!
18.30 «…І бабай у кожну хату». Український горор між Гоголем і Лавкрафтом».
Український горор – чи не найстаріший фантастичний жанр в Україні. Зрештою, хто не читав «Вія» чи «Страшної помсти»? Чи не дивно, зрештою, що саме спільнота сучасних українських любителів жаху чи не одна з найбільш згуртованих? Натомість складається враження, що вона ж – одна з найбільш замкнених, скерованих переважно на себе.
Та чи так це насправді? Що пропонує читачам український горор, чим він відрізняється від зарубіжного, які нові виклики й нові теми на нас чекають? Про все це ми й поговоримо у нашій дискусії.

22 серпня, субота.

16.00 «Майбутнє, яке настало, минуле, що лишилося». Учасники: Володимир Єшкілєв, Володимир Кузнєцов, Богдан Стасюк, Євген Ширинос. Модератори: Анатолій і Катерина Пітик.
Ми часто говоримо про майбутнє як про щось, що перебуває десь там, далеко. Так само, зрештою, ми говоримо й про минуле, — і не усвідомлюємо, що насправді вони тут, поруч. Відродження тоталітарних суспільств і проекти Ілона Маска, гібридна війна та коронавірус – здавалося б, усе це теми з геть різних оповідань і повістей, та ж от вони, тут, поряд.
Чи здатна наукова фантастика зарадити викликам, які ставить перед нею нинішній час? Чи відтепер її роль – виключно розважати читачів? І зрештою, що коїться з українською науковою фантастикою тут і зараз?

23 серпня, неділя.

16.00 «Вакцина з кульбабового вина. Дитинство у фантастиці». Учасники: Володимир Арєнєв, Оксана Лущевська, Михайло Назаренко, Олена Рибка. Модераторка: Галина Ткачук.
Дитинство – найчарівніший і найжахливіший час у нашому житті. Час, коли ми ще віримо у чари. Час, коли ми найвразливіші до викликів і ударів зовнішнього світу.
Чи не надто комфортним і ілюзорним зображували дитинство романтики від фантастики на кшталт того ж Бредбері чи Азімова? І чи не надто наші сучасники роблять його у своїх творах похмурим та жорстоким?
Про дитячу фантастику і про дітей у фантастиці ми й поговоримо на цій дискусії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8320 / 1.57MB / SQL:{query_count}