«Забуті» покажуть на «Молодості»

Українська драма про життя в окупованому Луганську стане фільмом-відкриттям 49 Київського міжнародного кінофестивалю

Тішимося і ділимось першими новинами: українська прем’єра драми «Забуті» режисерки Дарії Онищенко відбудеться на відкритті 49 Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» 22 серпня. Фестиваль проходитиме з 22 по 30 серпня.
«Забуті» – копродукція України та Швейцарії. Перший приз кінострічка отримала ще до прем’єри – уривки з фільму були показані в межах «Конкурсу фільмів у виробництві» на Одеському Міжнародному Кінофестивалі у 2019, де він отримав приз Українського Інституту, як «проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом». Світова прем’єра відбулась на 35 Міжнародному Варшавському Кінофестивалі в межах конкурсної програми «1-2» («Конкурс перших та других повнометражних робіт молодих режисерів»), де фільм було відзначено Спеціальним Призом Журі.
Головна героїня – тридцятирічна Ніна, вчителька української мови, через роботу чоловіка не може поїхати з окупованого Луганська і змушена проходити курси перекваліфікації. Сімнадцятирічний Андрій, який внаслідок війни залишився сиротою, намагається зв’язатися з «зовнішнім світом» і нагадати Україні, що він ще існує. Їхні дороги перетинаються, коли першого вересня Андрій потрапляє до міліції через український прапор на шкільному даху. Ризикуючи власним життям Ніна рятує хлопця. Між ними народжується дивна дружба, яка нагадує спорідненість двох забутих душ в забутому Богом світі. А може це навіть кохання? Коли чоловік Ніни, дрібний контрабандист Олексій, змушений терміново залишити територію «ЛНР» і переїхати до України, Ніна вже не знає, чи хоче цього. Страх невідомості перед майбутнім та нові сильні почуття заплутують Ніну ще більше. Чи є в людей на окупованих територіях майбутнє? Чи є в нас право про них забувати?
«Втомились від війни – дуже небезпечна фраза, бо ми всі з радістю перемкнулись на пандемію, і долі людей на Сході України раптово зникли з перших шпальт. Але війна не закінчується тільки тому, що спостерігачі втомились. Війна продовжує руйнувати життя людей та наше спільне майбутнє. Фільм «Забуті» про те, що людей на окупованих територіях не можна забувати. Про віру в ідеали і про те, що в кожного з нас є право вибору, – на чиїй стороні бути. Я створила цей фільм, аби розповісти світу історію простих людей з зони конфлікту в моїй країни і через особисті історії донести головний меседж – війну необхідно зупинити», – твердить режисерка фільму Дарія Онищенко.
Головну героїню фільму Ніну грає молода українська актриса театру та кіно Марина Кошкіна. Цікаво, що Марина сама родом з Луганської області і ця роль їй дуже близька.
«Наш фільм не тільки про забутих людей на Донбасі. Він — про всіх забутих людей. Це історія про конкретну сім'ю, де чоловік і дружина просто забули один про одного. Це історія про те, як важливо для кожної людини бути прийнятим та зрозумілим. Це історія про те, як ця війна розділяє людей, роз’єднує, вбиває щось живе, показує, хто є хто, та чого вартий. Моя героїня, Ніна, – «забута сама собою». Вона має так багато всього, що навряд чи я сама змогла в тому до кінця розібратись, бо то глиба. Думаю, що в кожній жінці живе якась частина Ніни з yciмa внутрішніми страхами, силою, самотністю, таємними бажаннями», – пояснює акторка фільму Марина Кошкіна.
До команди фільму також приєднався актор Олексій Горбунов, який вже вдруге працює разом з режисеркою Дарією Онищенко. В її дебютній кінострічці «Істальгія» Олексій Горбунов грає на гітарі й виконує пісню Володимира Висоцького «Скалолазка».
Одну із ролей у фільмі зіграла відома українська художниця та скульпторка Марія Куліковська, яка на початку фільму робить власний артперфоманс, в якому знищує свої скульптури, повторюючи тим самим правдиву історію, яка відбулась на заводі «Ізоляція» в Донецьку у 2014 році.
Вихід фільму «Забуті» у широкий український прокат запланований на осінь 2020 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8255 / 1.57MB / SQL:{query_count}