Як лемки у Зимній Воді фестивалили

Втретє у мальовничому селищі Зимна вода біля Львова відбувся обласний фестиваль лемківської культури “Гомін Лемківщини”

фото: Зірка Андрусь
“Нам є чим пишатись і що показати. Саме такі фестивалі як “Гомін Лемківщини” розкривають спадщину українців, сприяють збереженню традицій нашого народу”, – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Під час фестивалю виступили фольклорні та естрадні солісти, музичні гурти і танцювальні колективи, в тому числі й із-за кордону. У рамках фестивалю відбувались презентації української  народної творчості, лемківського рукоділля, мистецькі то спортивні заходи та запалення традиційної лемківської ватри. На території фестивалю також діяло наметове містечко. Усі відвідувачі мали  змогу познайомитись з особливістю лемківської культури, традицій та історії. Також на фестивалі була виставлена велика карта лемківських земель, де кожен міг відзначити населений пункт, з якого походить його рід. Людно було біля фотостендів з давніми зворушливими світлинами “Лемки ще вдома” та “Лемківські церкви”, на яких за одягом упізнавали, де зроблені фото, та храми з рідних сіл.
Два фестивальні дні завершили VI конгрес Світової федерації українських лемківських об’єднань, на який прибули лемки зі США, Канади, Польщі, Словаччини, Сербії, Хорватії та України. Лемки семи країн світу також переобрали керівний склад – голову та президію, а також підбили підсумки роботи та визначили пріоритети на майбутнє. Свої повноваження голови склала Софія Федина, а новим керівником на наступних п’ять років стала Ярослава Галик.
Фестиваль проводиться з ініціативи Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” та за підтримки Львівської ОДА, облради, Пустомитівської РДА та райради, Зимноводівської сільської ради, Пустомитівської районної організації “Лемківщина”, ЛОМГО “Молода Лемківщина” та Фундації дослідження Лемківщини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7666 / 1.54MB / SQL:{query_count}