Роботи, які крокують у ногу з часом

Віднині у Львові під гаслом “Народження світла” розпочався ІХ Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. Чим він особливий і як не проґавити найцікавіше, дізналася “Пошта”

З 4 по 7 серпня у нашому місті триватиме ІХ Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.  На ці чотири дні організатори підготували насичену і яскраву програму – 22 кінопокази, 7 освітніх заходів, запальні вечірки і спеціальні події.
“Коли довкола тьма і світ божеволіє, хочеться вірити, що світло є. Ти можеш не знати про нього, але навіть у моменти найбільшого відчаю світло народжується. Проблеми переростають у досвід, конфлікти – у мудрість, труднощі – в можливості. Наша цьогорічна програма, окрім сотні історій та експериментів з історіями, – це роботи, які крокують у ногу з часом і відшуковують больові моменти історії людства тут і зараз, аби пройти через очищення усвідомленням, очищення обговоренням, – каже директор фестивалю Ольга Райтер. – Цього року у вересні виповнюється 120 років з дня першого кінопоказу у Львові. Тож гасло дев’ятого фестивалю – “Народження світла”, зокрема, присвячене й цій епохальній події. Це емоційний референс до самої суті фільму – магічний промінь світла, який понад сотню років тому випустили у світ брати Люм’єри”.
Офіційне відкриття фестивалю відбудеться сьогодні, 4 серпня, у Львівській обласній філармонії. Його гості зможуть подивитися добірку фестивальних хітів і насолодитися аудіовізуальним перфомансом від MANU.
Під час фестивалю відбудуться два конкурси – міжнародний короткометражний та національний. У міжнародному за першість змагатимуться 15 фільмів із Франції, Німеччини, Палестини, Ірландії, Греції, Данії, Австралії, Норвегії, Індії, Канади, Азербайджану, Росії, Польщі. На переможця чекає головний приз фестивалю – Гран-прі. Крім того, журі визначить кращі короткометражні фільми в трьох номінаціях – краща режисура, кращий сценарій і краща операторська робота.
А в національному конкурсі візьмуть участь 8 українських кінострічок, серед них: ігрова короткометражка “Згущьонка” Катерини Горностай; фільм Філіпа Сотниченка “Син”, що брав участь у престижному кінофестивалі в Клермон-Феррані (Франція); переможець національного конкурсу Одеського кінофестивалю – 2015 “Чоловіча робота” Марини Степанської; учасник програми Berlinale Generation 14+ фільм “Без тебе SENSIZ” Нарімана Алієва, а також українсько-нідерландська “Чапля” Марії Пономарьової, “Хлам” Тетяни Симон, “Кров” Валерії Сочивець та “Чорногора” Тараса Дроня. 
Найкращі короткометражні фільми двох конкурсів визначатиме міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів – Віллі Ганса (Німеччина), Ґжеґожа Дембовського (Польща) і Дарії Бадьйор (Україна). Саме ці режисери здобули перемогу на Львівському МФКФ Wiz-Art у 2015 році.
Кіномани зможуть насолодитися спеціальними блоками кінопоказів. Серед них міжнародні добірки – “Бездуховна каламуть”, “Дорога додому”, “Нові початки, нові кінці”, а також смілива програма українських короткометражок “Плачте, але знімайте”. 
Особливо актуальною є добірка коротких фільмів #ЯНеБоюсьСказати, присвячена фейсбук-флешмобу, спрямованому проти насильства жінок. У рамках фестивалю відбудеться і спеціальний екологічний показ “З широко розплющеними очима”.
Тішитимуть фільми, створені незалежними львівськими режисерами MADE IN LVIV. Гості фестивалю зможуть більше дізнатися про проблеми кримських татар і події, що розгортаються в окупованому Криму. Про це і не тільки йдеться у серії фільмів Нарімана Алієва “Кримські історії”. 
Квитки на покази та фестивальні абонементи можна придбати на сайті tiketclub.com.ua.
Доброю традицією на “візартівських” фестивалях став щорічний Wiz-Art Lab – освітній блок. Цього року основну увагу його відвідувачів акцентують на особистих зустрічах у форматі Q&A з режисерами. Гостями цих заходів стануть вже згадані володар минулорічного Гран-прі Wiz-Art німецький режисер Віллі Ганс, польський режисер Ґжеґож Дембовський, легендарна латвійська режисерка Лайла Пакалніня, німецько-австрійський режисер Тім Ельріх і канадійський режисер Ерве Дюмер. 
А обговорити актуальні питання і проблеми кіноіндустрії та шляхи їх вирішення можна буде завтра, 5 серпня. У рамках фестивалю відбудеться дискусія “Культурна критика в епоху нових медіа” та круглий стіл за участі російських режисерів “Співпраця у сфері незалежного кіно”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7907 / 1.57MB / SQL:{query_count}