Від патріотизму до романтики

Із приходом весни в музеях та галереях Львова пробудилося і суттєво пожвавішало мистецьке життя. Що саме ці заклади пропонують львів’янам і гостям міста

фото: photo-lviv.in.ua, Євген Козак, Олег Огородник
Днями у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) відбулося відкриття виставки Наталки Калініченко “Місто котячих мрій”.  До експозиції ввійшло 20 робіт авторки, на яких художниця розповідає історію багатовічної львівської архітектури в поєднанні із зображеннями пухнастих і вусатих улюбленців.


У Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) до 10 квітня триватиме виставка Івана Марчука “Генотип вольності”, присвячена 80-літтю від дня народження народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Митець винайшов власну оригінальну техніку “пльонтанізм” (від галицького “пльонтати”). Вона полягає у балансуванні на межі рукотворного і технологічного накладання мазка і через складність та філігранність виконання практично не підлягає повторенню. Іван Марчук систематизував свій доробок (близько 5000 картин) в 11 творчих циклів. На виставці “Генотип вольності” можна оглянути 61 твір із циклів “Пейзаж”, “Біла планета – 1”, “Біла планета – 2”, “Погляд у Безмежність”.


Львівський палац  мистецтв і Народний музей Тараса Шевченка у рамках “Шевченкіани-2016” підготували для львів’ян і гостей міста одразу три виставки. Відомий львівський фотохудожник  Йосип Марухняк у експозиції “Натхненні Кобзарем” представив на розсуд глядачів 45 фоторобіт, які ілюструють Шевченкіану львівських митців: художників, скульпторів, акторів, а також науковців і колекціонерів. 

У мистецькому проекті “СловОбраз” художники Ольга Кравченко, Остап Лозинський, Уляна Нищук-Борисяк, Данило Мовчан, Ярослава Ткачук і Сергій Горобець демонструють, яким є Шевченко нині у їх баченні-розумінні.  
А виставку “Слово і образ. Шрифтовий плакат студентів Української академії друкарства” куратор Ольга Луковська описує так: “Шрифтові композиції плакатів, що експонуються на виставці, створені ще зовсім юними художниками. Нове покоління, позбавлене тоталітарних комплексів минулого, має оригінальне трактування світу, яке передає у своїй творчості. І що найголовніше – у серці молодих пульсує Шевченко, його нескорений дух, який закликає до боротьби і додає впевненості у перемозі!” 

Експозиція Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького поповнилась новим цінним експонатом. З нагоди 144-річчя від дня народження видатного українського художника Олекси Новаківського внучки митця Ольга та Оксана Новаківські подарували галереї картину митця “Портрет Дмитра Левицького” – знаного громадсько-політичного діяча, правника, адвоката, який 1 грудня 1918 року разом із Лонгином Цегельським підписав у Фастові попередній договір про об’єднання УНР і ЗУНР у єдину державу. Твір можна оглядати в постійній експозиції галереї “Мистецтво Львова 20-30 років” (вул. Стефаника, 3).

А от кав’ярня-галерея “Штука” запрошує на виставку Анни Атоян “Сьоме небо”. У цій ностальгійно-романтичній експозиції є і еротика, і сніданки на двох, і солодощі та ніжні спогади. Фактично “Сьоме небо” – це збірка формул радості, якою художниця щедро ділиться з глядачами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7700 / 1.56MB / SQL:{query_count}