Львову потрібен “Львів”

У Медіатеці представили концепцію нового культурно-соціального центру для громади на базі одного з найстаріших і найбільших кінотеатрів нашого міста, будівля якого стоїть пусткою і нищиться

фото: Ольга Райтер, спільнота “Зайняти кінотеатр “Львів”
Днями в Першій львівській медіатеці  (вул. Мулярська, 2-а) ініціативна група “Поверніть Нам “Львів” мала зустріч з громадою, на якій презентувала концепцію нового культурно-соціального центру, який може постати на базі кінотеатру “Львів”, що у Стрийському парку. Зараз ця будівля фактично стоїть пусткою, руйнується... 
Проте в кращі часи тут був один з найбільших і найдавніших кінотеатрів Львова, до якого залюбки ходили містяни. На жаль, заклад не зміг втримати популярність у важкі 90-ті, і львів’яни тепер все рідше згадують про нього, віддаючи перевагу більш модним та сучасним кінозалам. Та, як показує практика, ще не все втрачено! 
Адже не так давно у нашому місті в будівлі кінотеатру “Сокіл” відкрили чудовий Львівський кіноцентр (вул. Володимира Великого 14-а), який збирає щораз більше відвідувачів – поціновувачів доброго і некомерційного кіно. Можливо, цей приклад і надихнув ініціативну групу “Поверніть Нам “Львів” та спонукав діяти, доки не пізно.
Але як повернути життя кінотеатру “Львів”, заповнити його відвідувачами? Ідей у активістів Олександри Ковальчук і Андрія Бондаренка чимало. На останній зустрічі з небайдужими львів’янами вони представили їх у вигляді концепції нового культурно-соціального центру для громади. Згідно з нею, окрім власне кінотеатру, в будівлі проходитимуть кіномайстерні, з’явиться кінокафе, можливо, й невеличкий музей кіно.

Читайте також
Кіно, секс і гроші: ретроспектива по-львівськи.
Історики та краєзнавці розповіли “Пошті”, коли у Львові з’явилися перші кінотеатри,
скільки їх було, що показували, про кінокультуру та цікаві трафунки під час сеансів

Головний зал достатньо великий за площею, тож у ньому можна проводити концерти. До слова, кілька львівських організаторів великих музичних подій і фестивалів уже зацікавились такою можливістю, адже культурному Львову так бракує великих приміщень для проведення масштабних івентів.
Два фойє кінотеатру пропонують використовувати як галерейні зали для проведення різнопланових виставок. Місця в будівлі багато, тож площі вистачить і для інших цікавих ініціатив: ремісничої майстерні, соціального простору для осіб будь-якого віку, музклубу та шоу-руму, який для презентацій власних товарів можуть використовувати підприємці.
фото: Ольга Райтер, спільнота “Зайняти кінотеатр “Львів”
Ті, що бували у Стрийському парку, знають, що довкола кінотеатру “Львів” є дуже гарний газон. Його ініціативна група “Поверніть Нам “Львів” пропонує використовувати для спільних пікніків, які вже полюбили львів’яни, а також для кінопоказів просто неба.
Небайдужі містяни, які прийшли на зустріч, охоче долучились до обговорення концепції, ділились досвідом організації музичних подій, говорили про репертуар майбутнього “нового старого” кінотеатру і необхідність пошуку “свого” глядача, самоокупність та надання грантів, творення бізнес-моделі центру і ті пункти, які можна поступово втілювати в життя уже найближчим часом. 
Ще цього тижня питання кінотеатру “Львів” розглядатимуть на відкритому засіданні постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської облради. А вже наступного його винесуть на розгляд депутатів під час чергової сесії ЛОР. Проте яким буде рішення і, відповідно, майбутнє кінотеатру, залежить від кожного з нас! Тож не будьмо байдужими: зробити “Львів” місцем, де будуть раді кожному, дуже просто. Головне захотіти цього і не чекати, доки хтось щось зробить за нас.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7959 / 1.57MB / SQL:{query_count}