Яке воно – життя художника?

Кіноклуб Олега Яськіва і кав’ярня “Штука” запрошують на перегляд фільму Роже Планшона “Лотрек”

Яскраве сонце, відкриті тіла дівчат, холодне вино, повільне застигання часу – все це загалом п’янке очікування відпочинку налаштовує на особливий настрій. У такі хвилини хочеться мислити фарбами, нотами, віршами. Хочеться відійти від прикрої та напруженої української дійсності та хоча б на кілька годин знову стати собою – вільною людиною у європейському культурному просторі.
Добрий спосіб “викликання” краси – фільм, у якому краса є головною матерією, а ті, хто її створював, головними героями. Сьогодні о 18.30 у кав’ярні “Штука” дивитимемося саме таку кінострічку  – “Лотрек”, зняту в 1998 році відомим актором та режисером Роже Планшоном. Це кіно – не лише вдала біографія видатного художника Анрі де Тулуз-Лотрека, одного з культових художників тієї чудової епохи, а й прекрасний зразок “зліпка часу”, в якому сцени, костюми, обличчя акторів, музика, інтер’єри відтворюють зовнішній та внутрішній світ як Лотрека, так і його видатних колег – Дега, Ван Гога та інших митців, що стали духом епохи.
Життя Лотрека – досить драматичне, позначене печаттю фізичного каліцтва, протистояння з аристократами-батьками та академічним буржуазним середовищем. У цій боротьбі художник знаходив найбільш комфортний притулок серед панянок напівсвіту, танцівниць канкану і повій дорогих борделів. Їх він переважно малював, вкарбовуючи таким чином у вічність та вважаючи, що правди у їхніх обличчях і долях більше, ніж у найвишуканіших товариствах, а Бог саме їх – опущених та знедолених – взяв під свою опіку.
Фільм “налитий” живописом – академізмом, імпресіонізмом та постімпресіонізмом, просякнутий духом кабаре і канкану, який тоді щойно з’явився та завдяки щедрій підтримці Лотрека активно йшов у маси.
Навіть темпоритм фільму, його літературна акустика покликані створити ілюзію присутності та спів­участі. Трохи ексцентрики, легкий гумор, контрастні до жартів глибокі душевні зізнання, любов і ненависть, слава і ганьба відтворюють ефект стрімкого та божевільного канкану, від якого й тепер голова йде обертом.
У сутінках кіноклубної атмосфери можна отримати особливу насолоду від фільму, героями якого є світлі й геніальні художники, а також всі ті, що виросли на їхніх шедеврах…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8108 / 1.55MB / SQL:{query_count}