Незвична “Подорож на Афон”

Почесний консул Королівства Нідерландів у Львові Богдан Панкевич представив свою першу книгу

У арт-кафе “Новий Ноїв ковчег” в рамках щотижневих зустрічей літературного клубу Kabi.net відбулася презентація книги науковця, громадського діяча, Почесного консула Королівства Нідерландів у Львові Богдана Панкевича “Подорож на Афон”. Це опис-роздум мандрівки до монастиря, що на горі Атос (Афон), людини, заглибленої у християнський світогляд. 
“Ця книга про мандри – не лише просторові, а й внутрішні – вражає відвертістю, в ній усе дуже щиро і чесно”, – зазначив куратор літклубу Юрій Кучерявий. 
Під час зустрічі автор поділився думками, що спонукали його до написання цієї книги, враженнями від паломництва на Священну гору та різними цікавими подробицями. “Я мусив ввійти до клубу графоманів, бо зараз усі пишуть, я один не пишу, – пояснив Богдан Панкевич. –  “Подорож на Афон” може стати переосмисленням наших щоденних вірувань. Це книжка профана, бо я, в принципі, неофіт щодо обрядів і лише після сорока років почав регулярно ходити до церкви”. 
Автор розмірковує, чому неважливі, другорядні побутові звички з часом стають усталеними і сприймаються вже як традиції, обряди. Навіть більше – деякі з них люди схильні вважати елементами віри та самовіддано захищати їх. До таких Богдан Панкевич відносить, зокрема, й звичай стояти у церкві. 
Афон – це унікальне місце, відірване від світу, що займає величезну територію. Але, на жаль, а може, на щастя, його мають право відвідувати лише паломники та духівництво. Сам автор книги каже: якби там була величезна кількість туристів, то ця незвичайна атмосфера була б зруйнована негайно. І якщо ви зібралися на Афон, пам’ятайте, що не маєте права одягатися так, як вам хочеться, слухати музику, курити і згідно з одним із неписаних правил купатися в морі.
Яка мова таємничих написів? Які небезпеки можуть на вас чатувати? Де можна залишити валізи? Чи є хоч якийсь сервіс у аеропорту та на автовокзалі? Як розрізнити три вулиці, що мають однакову назву?.. Про все це можна дізнатися з книжки  “Подорож на Афон”. А ще вона цікава тим, що містить свіжий погляд на релігію, звичаї і традиції. Саме новизною та насиченим змістом вона напевне вразить читачів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7330 / 1.55MB / SQL:{query_count}