Відпустка з новою вишиванкою

Пропагуючи створення малих шедеврів власноруч, розвиваючи особливе індивідуальне бачення народних традицій в сучасному одязі, завжди закликаю дивитись на все примруженим оком.

 

Пропагуючи створення малих шедеврів власноруч, розвиваючи особливе індивідуальне бачення народних традицій в сучасному одязі, завжди закликаю дивитись на все примруженим оком. 


Це означає – через призму нашого понурого сьогодення, що не завжди співпадає з нашими побажаннями та мріями. Кожну забаганку, навіть найрожевішу мрію, необхідно пристосовувати під наші реалії та фінансові можливості. А придумати щось виняткове цілком спонтанно при нашій злиденності – абсолютно реально. Що голіший, то мудріший,– народна мудрість якраз про нас, а творча інтуїція у наших людей гострилася не віднині.
Якось з подругою, неперевершеною рукодільницею, збираючись у відпустку, піддалася її намовлянням взяти з собою щось для вишивання. На відміну від мене, вона до поїздки серйозно готувалась заздалегідь: придбала домоткане  рушникове полотно, дорогі нитки, підібрала  відповідний орнамент. Я ж в останній момент і з не надто тугим гаманцем вирушила на пошуки чогось, що мало би стати в пригоді для втілення задуманого. Перша-ліпша придатна для хрестикування без канви марлева тканина  кольору слонової кістки виявилась найдоступнішою в ціні, а що була вже з готовими повисмикуваними поздовжніми нитками, то це підсвідомо спонукало до заповнення пробілів мережкою. Задум виник ніби сам собою без жодних ініціатив з мого боку. Полиці крамниці з ґудзиками не надто рясніли великим вибором якісних, уже випробуваних на практиці, але недорогих ниток “Супутник/Нева” петербурзького виробника, тому зовсім неходовий колір пряженого молока в моїй уяві цілком вмотивовано поєднувався з придбаною тканиною не дисонуючи з нею. Поволі визрівав вимальовуючись проект майбутнього скромного шедевра.
Гортаючи вдома альбом барвистих буковинських візерунків Георгія Гараса, подумала: “А якщо спробувати забрати колір і зробити узор  монохроматичним, чіткішим графічно?”. Особлива барва заполочі ненав’язливо змушувала увиразнити цим основний рапорт малюнка, відкинувши зайві деталі. На кольорових альбомних вставках увагу привернув один мотив розетками. Творчо опрацювала його, а вже через певний час під шум прибою додавала солов’їні вічка, заповнюючи ними прогалини, обгачковувала горловину.
Три тижні промайнули, додому везла готову сорочку. Вже пізніше  обвела темнішим контуром увиразнюючи окремі фрагменти візерунка та прикрасила бісером для святковості.
Просто рятівною є вишиванка у спекотні дні – легка тканина з делікатним необтяжливим візерунком дає захист та комфорт, а тому цей вельми своєрідний сувенір з відпустки завжди актуальний та необхідний як елемент літнього гардеробу.  
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7593 / 1.56MB / SQL:{query_count}