Євросоюз збільшує квоти для українських виробників

ЄС пропонує збільшити квоти на експорт низки сільськогосподарських і промислових товарів з України, зокрема зерна, помідорів, меду, добрив, електрообладнання та металопродукції

Про це йдеться у пропозиції Єврокомісії до Європарламенту та Ради Євросоюзу.
Що стосується сільськогосподарських товарів, то запропоновано експортувати в ЄС на кращих умовах ячмінь (350 тис. тонн на рік), пшеницю (100 тис. тонн на рік), кукурудзу (650 тис. тонн на рік), овес (4 тис. тонн на рік) та інші зернові. Крім того, пропозиція передбачає збільшення на 50% безмитного експорту в ЄС помідорів, підданих обробці (5 тис. тонн на рік), а ще розширюються квоти на експорт українського натурального меду (3 тис. тонн на рік) і товарів промислової галузі, зокрема добрив, взуття, електрообладнання і металопродукції. 
“З огляду на складну економічну ситуацію в Україні важливо, щоб рішення набуло чинності через день після його публікації в Офіційному журналі ЄС”, – йдеться у пропозиції. “Сподіваємося, що це дасть позитивний імпульс українській економіці. Наш прогрес відчутний, але багато що ще належить зробити для розкриття всього потенціалу нашої зони вільної торгівлі”, – заявила під час візиту до Києва єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрьом. У разі прийняття пропозиції рішення про додаткові торговельні преференції діятиме протягом трьох років. 
До слова, нагадаємо, що мільярд доларів від випуску єврооблігацій під гарантії США будуть зараховані до бюджету України та використані на соціальну підтримку найбільш уразливих прошарків населення. Про це на брифінгу заявив міністр фінансів Олександр Данилюк. 
“Ці гроші йдуть у бюджет. Коли ми проводили переговори, щоби отримати ці гарантії, то в угоді вказувалося, що ці кошти можуть піти, щоби підтримати людей, у тому числі й щодо збільшення тарифів”, – сказав він. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7819 / 1.54MB / SQL:{query_count}