Поляки поважають “Болєка”

У суботу в столиці Польщі пройшла демонстрація на підтримку екс-президента країни Леха Валенси, в якій взяли участь майже 55 тисяч осіб

Незважаючи на публікацію документів, які свідчать, що колишній лiдер “Солідарності” був агентом комуністичної спецслужби на псевдо “Болєк”, більшість громадян Польщі надалі вважають його героєм.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом ринкових і соціальних досліджень на замовлення видання Rzeczpospolita. Для переважної більшості опитаних (59%) справа “Болєка” не має значення. Втім кожен третій поляк (34%) назвав це важливим.
Однак, відповідаючи на ключове питання дослідження, поляки заявили, що Валенса і надалі залишається для них героєм. Так, на питання чи “після розкриття течки “Болєка” слід переглянути роль Валенси в історії Польщі, чи він все ще залишається легендарним героєм і лідером “Солідарності”, майже дві третини опитаних (64% респондентів) відповіли, що Лех Валенса досі є національним героєм і нічого в оцінці його постаті не змінилося. Лише кожен п’ятий поляк (20%) вважає, що імідж екс-президента таки зіпсований. Найцікавіше, що 9% респондентів зазначили, що після оприлюднення скандальних документів рейтинг Валенси в їх очах… навіть підвищився.
Нагадаємо, що нещодавно співробітники польського Інституту національної пам’яті (IPN) оголосили про виявлення неспростовних доказів співпраці колишнього президента країни зі спецслужбами Польської Народної Республіки. Директор інституту Лукаш Камінський заявив, що документи знайшли в будинку нещодавно померлого генерала Чеслава Кіщака, який у 1980-их роках був міністром внутрішніх справ ПНР. Зокрема, був виявлений документ про згоду на співпрацю зі службою безпеки, підписаний “Лех Валенса, псевдонім “Болєк”, та квитанції, що підтверджують отримання грошей.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7690 / 1.54MB / SQL:{query_count}