Посла Польщі в Україні не мінятимуть

Президент Польщі Анджей Дуда скасував постанову про призначення колишнього прес-секретаря міністерства закордонних справ країни Марчіна Войцеховського новим послом в Україні

Як пише інтернет-видання “Беларусский партизан”, Войцеховський працюватиме в польському посольстві в Білорусі як старший політичний радник. За даними видання, він уже прибув до білоруської столиці та приступив до роботи. Так, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні ще на півроку залишиться Генрик Літвін, який виконує свої функції досить тривалий термін – із 2011 року.
Нагадаємо, що офіційна інформація про призначення Марчіна Войцеховського на посаду посла в Україні з’явилася на сайті польського міністерства закордонних справ у листопаді 2015 року. Проте рішення було змінено після перемоги на парламентських виборах “Права і Справедливості”. Марчін Войцеховський виконував функції речника польського МЗС з вересня 2013 року. Крім того, він був кореспондентом Gazeta Wyborcza в Києві і Москві, а також писав статті на тематику українсько-польських відносин, зокрема, про часи Другої світової війни. У 2010-ому став лауреатом премії Польсько-українського примирення. У 2012 – 2013 роках обіймав посаду заступника голови правління Фонду міжнародної солідарності.
І ще про україно-польські відносини. У неділю депутати Верховної Ради Єгор Соболєв і Тетяна Чорновол бойкотували участь в одній з дискусійних панелей форуму “Україна – ЄС” у польському місті Лодзь у зв’язку з участю в ній персони нон ґрата в Україні, депутата Європарламенту від Польщі Януша Корвіна-Мікке. Останній, нагадаємо, вирізняється очевидною проросійською позицією. 
10 грудня 2015 року він відвідав окупований Крим, куди прибув через Москву. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7666 / 1.54MB / SQL:{query_count}