Що 2016 рік принесе Європі

Важливі теми і події нового року від “Німецької хвилі”

фото: europa.eu
Понад мільйон біженців лише у одній Німеччині, війни в Сирії, Іраку та на африканському континенті... Політика щодо біженців у новому році залишатиметься топ-темою для Європи. Як розподілять новоприбулих по країнах-членах ЄС? Як їх інтегрують? І як все це має функціонувати у світлі внутрішніх проблем у ЄС та зростання впливу правопопулістських партій, зокрема у Франції, Польщі та Угорщині? 
Також, на думку “Німецької хвилі”, у 2016 рік перекочує й тема економічного становища Греції. Країни Європи відправили третій пакет фінансової допомоги, однак на певних умовах. Уряд Алексіса Ципраса запустив багато реформ, щодо майбутнього яких у 2016-ому кредитори залишаються обережно оптимістичними.
У вересні погляди сфокусуються на Східній Європі та на парламентських виборах у Росії. Багато опозиційних груп прагнуть об’єднатися супроти Путіна, серед них і Партія прогресу Олексія Навального. Також увага міжнародної спільноти і далі буде прикута до України. Зокрема, нагальним для реалізації мінських домовленостей залишається питання виборів у Донбасі – на яких умовах вони відбудуться і чи визнають їх міжнародні спостерігачі? Актуальним залишається й питання анексованого Криму.
Тема України залишатиметься на порядку денному НАТО. 8 та 9 липня Північноатлантичний альянс збереться на саміт у Варшаві, щоби поєднати різноманітні позиції в альянсі. Країна-господар саміту Польща виступає за посилення політики стримування Росії, а США зацікавлені в збереженні єдності альянсу. Водночас південні країни – такі як Туреччина – хочуть запобігти надмірну концентрацію уваги на Східній Європі.
У культурній сфері в Європі теж заплановано чимало. Наприклад, пісенний конкурс Євробачення, який шведський співак Монс Зелмерлев за допомоги переможної пісні Heroes забрав до Стокгольма. За участі представників 43 країн це Євробачення має стати найбільшим у історії. Україна, яка торік не брала участі в конкурсі (через політичну кризу), повертається на сцену. До речі, австралієць, який у 2015-ому виступив у фіналі як виняток до 60-річчя конкурсу, знову візьме в ньому участь, однак цього разу тільки у півфіналі.
Науковий світ 14 березня напружено дивитиметься в небо. Саме тоді розпочнеться довгоочікувана російсько-європейська марсіанська місія Exo-Mars із запуску марсіанського зонда. Зонд Trace Gas Orbiter (TGO) буде запущений із розташованого на території Казахстану російського космодрому “Байконур”. TGO стане лише першою частиною місії Exo-Mars, яку в 2018 році продовжать запуском планетохода.
Остання в переліку, але не остання за значенням подія: футбольних фанів має потішити те, що з 10 червня Францію охопить футбольна лихоманка. В ЧЄ-2016 братимуть участь 24 команди – більше, ніж будь-коли. Після терактів 13 листопада 2015 року захід пройде під знаком посилених заходів безпеки. Місцем фіналу повинен стати “Стад де Франс” в Сен-Дені – стадіон, що був однією з цілей терористів у листопаді. Випробування для країни-господаря полягатиме в тому, щоби безпековий аспект не затьмарив спортивного аспекту змагання. Суто зі спортивної точки зору це має бути цікавий чемпіонат, в якому фаворитами є чемпіон світу Німеччина та господар змагань Франція.
За матеріалами Німецької хвилі підготувала Марія Щепанська

Віденська поліція попередила європейські столиці про можливі випадки стрілянини або вибухів перед Новим роком, спонукаючи поліцію по всьому континенту посилити заходи безпеки, інформує Європейська правда. 
“Ми попередили, що в місцях скупчення людей в період між Різдвом і Новим роком може статися вибух або стрілянина”, – йдеться у повідомленні австрійської поліції. За її інформацією, існував список можливих терористів, але проведені розслідування і перевірки досі не дали жодних конкретних результатів. Додаткові заходи безпеки включають спостереження в багатолюдних місцях, особливо на транспортних вузлах, а також інтенсивні перевірки посвідчень особи та огляд речей, де можуть бути вибухові речовини, – таких як сумки, валізи або чохли для велосипедних рам. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8013 / 1.57MB / SQL:{query_count}