Кремлівські казкарі

ЄС опублікував список “російських міфів” щодо угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом

фото: apostrophe.com.ua
В опублікованому на офіційному сайті Євросоюзу документі описані шість міфів, до яких апелювала російська сторона в ході тристоронніх переговорів щодо Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між ЄС та Україною, яка починає працювати з 1 січня 2016 року.  
Під першим пунктом значиться одностороння можливість Росії впливати на митний режим у рамках Зони вільної торгівлі СНД. У підготовленому Євросоюзом документі наголошується, що, згідно з правилами СНД, жодна з країн не може в односторонньому порядку змінювати чинні правила, проте Росія вже вдруге це робить: в 2014 році позбавивши преференцій Молдову, а з 2016 року – Україну.
Другий “міф”, за версією ЄС, це вимога європейської влади про відповідність українських товарів стандартам ЄС, що, на думку російської сторони, вичавлює російські товари з українського ринку. В документі наголошується, що ЗВТ між Україною та ЄС передбачає поширення технічних регламентів ЄС тільки на 27 категорій промислових товарів, при цьому Україна вже перейшла на європейський технічний регламент по 24 категоріяx продукції, і це ніяк не відбилося на російських товарах, вважають y ЄС. Жодна російська компанія поки що не скаржилася на труднощі з експортом своєї продукції в Україну через технічні регламенти, наголошують європейці.
Міф №3: Москва побоюється, що Україна почне реекспортувати європейські товари в Росію під виглядом українських, що фактично позбавить європейські товари сплати мит. Четвертий “міф” стосується нібито “примусу” Росії перейти на європейські стандарти фітосанітарного контролю. В рамках тристоронніх переговорів ЄС відповів Росії з приводу її занепокоєння у зв’язку зi санітарними стандартами і запропонував оновити двосторонній процес визнання ветеринарних сертифікатів, взаємної оцінки системи стандартів, перегляду правил походження товарів у рамках договору про Зону вільної торгівлі СНД.
П’ятий “міф” – пропозиція РФ ввести “перехідний період не більше ніж на 10 років для обмеженої кількості торгових секторів”. На практиці це означає заборону застосування більшої частини ЗВТ між ЄС та Україною протягом багатьох років. До того ж, сумнівно, що це матиме позитивний вплив на російський експорт.
Шостий “міф” стосується надання з боку ЄС інформації про ціни і мита на кожну торгову операцію між ЄС та Україною. Російська сторона вважає, що це нібито дозволить отримувати достовірну інформацію про походження товарів, що імпортуються в Росію з України. Євросоюз упевнений, що цей механізм працювати не буде, особливо з урахуванням того, що це суперечить європейському законодавству про конфіденційність ділової інформації.
Нагадаємо, що переговори щодо Зони вільної торгівлі між Україною, ЄС і Росією, які тривали 18 місяців, завершилися без досягнення компромісу. Після їх завершення Єврокомісія звинуватила Росію у відсутності гнучкості. При цьому Росія з 1 січня 2016 року вводить проти України економічні санкції. Йдеться про запровадження продовольчого ембарго і різке збільшення митних зборів. 
У відповідь прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пообіцяв дати “гідну відповідь”. При цьому глава українського уряду оцінює сумарні збитки від введення Москвою ембарго і мит у 600 мільйонів доларів. Натомість заступник міністра економічного розвитку України Наталія Микольська вважає, що обсяг втрат буде нижчим. Експорт сільгосппродукції через ембарго впаде на 140-205 мільйонів доларів, а втрати через митні тарифи становитимуть 167-239 мільйонів доларів. Причому ці цифри не можна додавати, оскільки списки товарів по ембарго і митниx тарифаx по багатьоx позиціяx перетинаються. Наталія Микольська вважає, що ще кілька років тому ці санкції були б для України значно серйознішими, оскільки під них потрапив би куди більший обсяг продукції. Нині ж торгові стосунки між двома країнами суттєво скоротилися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7784 / 1.56MB / SQL:{query_count}