Проект “Новоросія-2” виявився невдалим

Генеральний іспекторат поліції Молдови заявив про запобігання насильницькому захопленню влади в країні

В місті Бєльцi арештовано 13 сепаратистів, які планували дестабілізувати ситуацію шляхом створення на півночі країни чергової “Новоросії” – так званої Бессарабської республіки, повідомляє видання Newsmaker.
За словами виконувача обов’язків начальника Генінспекторату поліції Молдови Георгія Кавкалюка, багато членів сепаратистського угруповання мали судимості за крадіжки та грабежі. Двоє затриманих мають подвійне громадянство Молдови та Росії, один – громадянин України, що брав участь y бойових діях на Донбасі на боці проросійських бойовиків.
Георгій Кавкалюк повідомив, що заколотники збиралися напасти на військовий гарнізон у місті Бєльці, захопити там зброю й надалі збільшити свою чисельність, здійснивши атаку на місцеву в’язницю. Підозрювані, пояснив Кавкалюк, збиралися залучити на свій бік ув’язнених.
Молдовські оперативники з’ясували, що сепаратистське угруповання не збиралося обмежитися лише північними районами країни. Бойовики мали намір насильницьким шляхом захопити владу в усій державі: спочатку взяти під повний контроль Бєльці, потім поширити заворушення на всю північ республіки, а далі спробувати захопити столицю Кишинев.
Під час обшуків у будинках, автомобілях, на складах, які належать підозрюваним, було знайдено чимало зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв, уніформу військового зразка, ємності зі сльозогінним газом, значні суми грошей, а також докладні карти північних районів Молдови і Кишинева, на одній з яких були позначені п’ять стратегічних об’єктів, які сепаратисти, очевидно, мали намір захопити в першу чергу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7737 / 1.54MB / SQL:{query_count}