“Російські вояки з’являються буквально всюди”

У Багдаді сформовано штаб за участі військових Росії, Сирії та Ірану

фото: crimesofempire.com

Про це з посиланням на власні джерела в розвідці Сполучених Штатів учора повідомив американський канал Fox News. За його даними, до складу штабу входять “молодші представники російського генералітету” (що під цим мають на увазі – незрозуміло. – “Пошта”). Американські офіційні особи наразі не змогли встановити, чи беруть у його роботі участь представники іракського уряду. 
Fox News цитує одного з високопоставлених американських чиновників, який, описуючи прибуття російських військових у Багдад, заявив: “Вони з’являються буквально всюди”. Канал зазначає, що Москва за останній рік суттєво зміцнила зв’язки як із Дамаском, так і з Багдадом. Зокрема, у травні 2015 року іракський прем’єр-міністр Хайдер аль-Абаді відвідав Росію з офіційним візитом, у ході якого обговорювали можливі поставки російської зброї до Іраку й обмін розвідданими між спецслужбами двох країн.
Про посилення впливу РФ на Близькому Сході пише й авторитетне британське видання The Financial Times, яке стверджує, що останні події в Сирії дозволили Росії знову стати вагомим гравцем на світовій арені, тож Вашингтон не може ігнорувати російського президента Путіна. “Сплеск воєнних дій у Сирії дозволив Путіну почати трансформувати свій образ від міжнародного ізгоя в бік впливової фігури та знову позиціонувати Росію як гравця на світовій арені. Із яким би роздратуванням не ставилися США до намірів Путіна, він зробив себе фігурою, яку Вашингтон не може ігнорувати”, – пише The Financial Times. Видання також зазначає, що Путін може запропонувати Заходу скоординовану позицію щодо Сирії “в обмін на якусь форму визнання інтересів Москви в Україні”. 
Про можливу співпрацю з Росією заговорив і донедавна виразно проукраїнський Пентагон. “Ми будемо й далі працювати з РФ у питаннях, де наші інтереси перетинаються. Можливо, такий “перетин” може бути в Сирії”, – заявив міністр оборони США Ештон Картер. Напередодні офіційний представник Білого дому Джош Ернест повідомив, що президент США Барак Обама на зустрічі з президентом РФ Путіним, що запланована на наступний тиждень, запропонує останньому приєднатися до міжнародної коаліції, створеної для боротьби з терористичним угрупованням “Ісламська держава”. 
Зрештою, Кремль ніколи не приховував, що всіляко допомагає режиму Башара Асада. Уже кілька років за мовчаної згоди американців діє так званий сирійський експрес – доставка зброї та спорядження військам, лояльним сирійському диктатору. Власне російська підтримка дозволила Асаду утриматися при владі. Тепер виглядає на те,  що Москва вирішила розпочати на Близькому Сході повноцінну воєнну операцію. 
Можливо, щоб відволікти увагу від Донбасу?
P.S.  Громадянська вій­на в Сирії почалася навесні 2011 року. Кількість загиблих перевищила 230 тис. осіб, біженців – 11,5 млн. Значну частину території країни захопила радикальна організація “Ісламська держава”, визнана Вашингтоном найбільш небезпечним терористичним угрупованням у світі. Міжнародна коаліція на чолі зі США регулярно завдає по позиціях ісламістів повітряних ударів, однак відмовляється від проведення наземної  операції.

Останнім часом з’явилися повідомлення, що офіційний Баку нібито має намір вийти із започаткованої Євросоюзом програми “Східне партнерство”. Цим у своїх геополітичних іграх вирішив скористатися Кремль. Головна його мета – гарантувати транзит у Сирію особового складу та військових вантажів через територію і повітряний простір Азербайджану. Розрив із Заходом означатиме, що Баку шукатиме інших союзників. Росія до цього готова, але в обмін прагне реалізувати складну схему зі створенням російських баз не лише у Вірменії (де в м. Гюмрі вже дислокується 102-а російська база, оснащена зенітно-ракетними комплексами С-300 і винищувачами МіГ-29, чисельність особового складу становить близько 5000 військослужбовців), а й у Азербайджані. Як пише “Німецька хвиля”, “у Москві б дуже зраділи такому розвитку подій, оскільки це не тільки віддало б під її контроль усе Закавказзя, а й перетворило б його на ідеальну базу для сирійської операції”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7421 / 1.57MB / SQL:{query_count}