АТО на Близькому Сході

Росія готує повномасштабну воєнну операцію в Сирії

фото: abc.net.au
Російське видання “Новая газета” з посиланням на джерела в органах військового планування й управління військами РФ пише, що Москва готує повномасштабну воєнну операцію в Сирії, яку начебто здійснять ще до виступу Путіна на Генеральній асамблеї ООН 28 вересня для того, щоб продемонструвати світові (передусім Сполученим Штатам) серйозність амбіцій Кремля на Близькому Сході.
“Російські фахівці, які в Донбасі отримали досвід планування операцій в умовах сучасної маневреної війни з невисокою концентрацією військ, вивчають можливість демонстрації наявних у Кремля інструментів збройної боротьби в Сирії”, – пише “Новая газета”. За словами одного з джерел видання, “оперативна ситуація в Сирії багато в чому схожа на бойові дії в зоні проведення антитерористичної операції в українському Донбасі”.
Як пише “Новая газета”, Кремль планує розпочати активні бойові дії напередодні або відразу після промови Путіна на Генеральній асамблеї ООН. “Розглядаються варіанти ракетного удару авіації, локальна наземна операція спецназу (рейд, захоплення важливого об’єкта тощо), серія артилерійських обстрілів. Головна і неодмінна умова – ефективність і наочність, а не масштаб”, – пише газета.
Нагадаємо, що вперше про прибуття до Сирії цілих підрозділів російських збройних сил стало відомо 1 вересня. Сенсацію повідомило ізраїльське видання Ynetnews із посиланням на власні дипломатичні джерела.
За даними ізраїльських журналістів, російські військові пілоти й авіатехніка розмістилися на одній із контрольованих урядом Башара Асада авіабаз в околицях сирійської столиці Дамаск. Джерела ізраїльського видання стверджували, що в найближчі тижні кількість російських військових у Сирії може досягти декількох тисяч осіб: радників, інструкторів, тиловиків, зенітників і пілотів бойової авіації.
За деякими даними, існує висока ймовірність того, що була досягнута згода між Росією та Іраном (який вважають найбільш послідовним союзником сирійського режиму Башара Асада) про координацію дій, зокрема у сфері посилення озброєння сирійської армії. Крім того, йшлося про те, що в обмін на надання бойової авіації Росія може отримати право на використання ще одного сирійського порту (крім Тартуса). Для довідки: в порту Тартус розташований пункт матеріально-технічного забезпечення (ПМТЗ) російського військово-морського флоту – єдиний пункт базування російських бойових кораблів у Середземному морі. Ще у 2010-ому там розпочалася модернізація, після завершення якої скромний ПМТЗ мав би стати повноцінною військово-морською базою з можливістю базування важких кораблів, наприклад, крейсерів та авіаносців. Однак цьому завадила громадянська війна в Сирії.
Стратегічне значення бази в Тартусі очевидне – поряд є вихід у Червоне море через Суецький канал, а до просторів Атлантики (через Гібралтар) – лише кілька днів переходу. Крім того, база в Тартусі має величезне значення для російської зовнішньої розвідки, оскільки тут розташовані електронні комплекси, що прослуховують Ізраїль і середземноморську ескадру США.

P.S. Громадянська війна в Сирії розпочалася навесні 2011 року. З того часу кількість загиблих перевищила 230 тис. осіб, майже мільйон сирійців стали біженцями. Нині головним противником режиму президента Башара Асада є “Ісламська держава”, визнана США найбільш небезпечним терористичним угрупованням у світі. Влітку 2014 року на частині території Сирії та Іраку “Ісламська держава” проголосила створення ісламського халіфату, заснованого на законах шаріату. 

Учора, 21 вересня, посольство Російської Федерації в Дамаску обстріляли з мінометів. Відповідальність за обстріл узяла на себе антипрезидентська опозиція. Щоправда, обстріл не завдав  диппредставництву суттєвої шкоди: жодної людини не вбили і не поранили, будівля також зазнала мінімальних ушкоджень. А вже наступного дня низка командирів загонів, що протистоять Башару Асаду, пообіцяла “влаштувати Росії новий Афганістан”. “Росіяни ризикують отримати новий Афганістан, коли солдати, яких вони сюди посилають, повертатимуться назад уже в трунах”, – заявив агентству Reuters один із командирів повстанців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7367 / 1.57MB / SQL:{query_count}