Украдені небом

Експерти сподіваються незабаром розкрити найбільшу таємницю XXI століття

фото: independent.co.uk
Малайзійська пошукова група на французькому острові Реюньйон в Індійському океані виявила предмети, схожі на уламки літака. Серед знахідок – ілюмінатор і шматки алюмінієвої фольги. Експерти кажуть, що це можуть бути рештки “Боїнга 777” компанії Malaysia Airlines, що безслідно зник у ніч на 8 березня 2014 року. Ця авіакатастрофа стала найбільшою загадкою XXI століття. 
Рейс MH-370 Куала-Лумпур – Пекін зник з екранів радарів через 40 хвилин після зльоту, коли лайнер знаходився над Південно-Китайським морем. Масштабні пошуки на площі в десятки мільйонів квадратних кілометрів не дали жодних результатів, і це при тому, що після падіння літака у воду з великої висоти завжди залишається безліч слідів катастрофи: уламки, плями пального, частини тіл. 
Тут не було нічого. Зате було безліч загадкових обставин. Зокрема, на підставі супутникових даних з’ясувалося, що літак знаходився в повітрі ще цілих сім годин після втрати аудіо­контакту з екіпажем. Виявляється, лайнер несподівано зробив розворот на 110 градусів й попрямував у бік Бенгальської затоки. Щоправда точку, з якої була отримана остання інформація від рейсу MH-370, встановити не вдалося. Після комп’ютерної обробки був отриманий набір усіх можливих варіантів географічної точки, звідкіля надійшла остання інформація з “Боїнга”. Візуально це виглядає як дві величезні дуги, одна з яких простягається від північного В’єтнаму через Тибет до південного Казахстану, друга починається від Індонезії і йде на південний захід вглиб Індійського океану. Тобто, поле для пошуків уламків просто неймовірне за площею.
У ході подальшого розслідування було встановлено, що на літаку були свідомо відключені всі пристрої, за якими можна було б визначити його місцезнаходження. З цього, як і з того, що лайнер продовжував політ як мінімум ще кілька годин, випливало, що до його зникнення причетна людина або люди, що знайомі з приладами літака і вміють ним керувати.
До списку підозрюваних внесли всіх, хто знаходився на борту “Боїнга”: 12 членів екіпажу та 227 пасажирів. Спочатку до себе привернули увагу двоє людей, які зареєструвалися на рейс за чужими документами. Їх особи встановили: ними виявилися два іранці, які за краденими паспортами хотіли полетіти в Європу і, ймовірно, попросити там політичний притулок. У зв’язку з цим слідчі вирішили, що ймовірність їх причетності до зникнення лайнера дуже невисока, оскільки у них не було мотиву для якихось радикальних дій. Під підозру потрапили і обидва пілоти “Боїнга” – 53-річний Захарі Ахмад Шах і 27-річний Фарік Абдул Хамід. Тим не менш, зібрані слідчими дані не дозволяють з певністю говорити про причетність пілотів до зникнення літака. Також не вдалося знайти якихось компрометуючих відомостей про когось із пасажирів. 
Тим не менше, слідчі схиляються до того, що “Боїнг” не зазнав раптової катастрофи і не був підірваний у повітрі, а причиною його зникнення став людський фактор. Після того, як літак змінив курс, і на ньому були відключені системи розпізнавання, могли бути дві версії подальшого розвитку подій. Якщо це був угон, то лайнер повинен був приземлитися на якомусь летовищі, придатному для посадки такого типу літака (довжина злітно-посадкової смуги для цієї модифікації “Боїнга” перевищує 3,5 кілометра). Якщо ж це був теракт з метою захопити літак і летіти, поки він не впаде, то незрозумілі ні мотиви, ні обраний спосіб його вчинення.
Чи дійсно на Реюньйоні знайшли уламки зниклого “Боїнга” – повинні з’ясувати експерти. Проте навіть виявлення місця падіння літака навряд чи дасть відповідь на головне питання: що ж насправді сталося з рейсом MH-370?
P. S. Зникнення рейсу MH-370 вважається другою за кількістю жертв катастрофою 2014 року за участю “Боїнга 777”. Перше місце посідає рейс MH17, який був збитий проросійськими бойовиками в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, коли загинули 283 пасажири і 15 членів екіпажу. При цьому обидва повітряних судна належали одній авіакомпанії – Malaysia Airlines.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7344 / 1.57MB / SQL:{query_count}