Ціна на електрику не зміниться до 1 серпня

Ніхто не береться прогнозувати, що буде далі

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства енергетики щодо продовження терміну дії чинного ПСО (покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії) до 1 серпня. Це означає, що вартість електроенергії для населення залишиться розміром 1,68 грн за кВт-год, що приблизно вдвічі нижче ніж реальні ринкові ціни на електричну енергію для промисловості.
Однак після 1 серпня ціна, очевидно, зросте, але на скільки – цього зараз не береться прогнозувати ніхто. Відомо, що зараз Міненерго спільно з учасниками ринку працює над розробкою нової моделі ПСО, яка нібито дасть змогу «захистити соціально вразливі верстви населення через зниження та прогнозованість тарифу», а також забезпечити підприємствам генерації можливість для модернізації виробничих потужностей та стабільної роботи.
Для реалізації цих завдань необхідно визначити точну суму коштів, яку зараз потребує ринок. «Ситуація, що склалась на ринку електроенергії в травні-червні, повністю спотворює можливість адекватного прогнозування моделі фінансово стабільної роботи для учасників ПСО. Саме тому Міненерго неодноразово зверталось до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо необхідності термінового реагування. Частина заходів регулятором вже здійснена. Очікуємо на ухвалення найближчим часом рішень, що допоможуть стабілізувати ринок. Вже у першій половині липня очікуємо побачити позитивні результати. Це створить умови для можливості використання об’єктивних даних для належного обрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту», – повідомили в Міненерго України.
Як писала «Львівська Пошта», в кожному регіоні своя вартість виробництва і доставлення електроенергії. Наприклад, собівартість електроенергії в Києві та Дніпропетровській області становить 2,60 – 2,96 грн за кВт-год, натомість у Івано-Франківській та Луганській областях – 3,7 – 4 грн за кВт-год.
Українці по всій країні платять за електрику за єдиним тарифом, розмір якого щонайменше вдвічі нижчий за реальну собівартість. У підсумку виникла ситуація, коли в ланцюжку постачання борги накопичуються перед всіма учасниками, а сама генерація перебуває під загрозою. Згідно з чинними тарифами, навіть якби українці «закрили» всі платіжки, проблеми б все одно залишилися. Якщо нічого не змінювати, то, за даними Міненерго, заборгованість «Гарантованого покупця» перед «Енергоатомом» становитиме 5 – 5,4 млрд грн; «діра» через низькі тарифи для населення – 2,4 млрд грн; додатковий дефіцит «Гарантованого покупця» – 1,34 млрд.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8968 / 1.54MB / SQL:{query_count}