Гроші на «Велике будівництво» заховані в тіні

Бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень акцизу через схеми з ввезення розчинників для лакофарбової промисловості

Завдяки детінізації ринку нафтопродуктів та акцизної реформи можна отримати податки, необхідні для поповнення бюджету, які можуть спрямувати на «Велике будівництво». Про це зазначає Сергій Куюн, директор Консалтингової групи А-95.
«Україна може отримати завдяки детінізації ринку нафтопродуктів та акцизної реформи під 30 мільярдів гривень податків. Це краще, ніж випускати євробонди та набирати нові борги. Необхідно мобілізувати внутрішні резерви, яких вистачить не тільки на асфальт, і які стимулюватимуть наповнення державного бюджету», – говорить Сергій Куюн.
«У контексті дорожнього будівництва кричущою є ситуація з тіньовим ринком нафтопродуктів. Нагадаю, основне джерело наповнення дорожнього фонду – «паливний» акциз, близько 60 мільярдів гривень на рік. Тим часом у країні працює понад 25 мініНПЗ, які переробляють нафту і газовий конденсат, але чомусь отримують на виході не підакцизні бензин і дизпаливо, а безакцизні розчинники, сольвенти та інші фракції. Насправді це елементарна фальсифікація і фальсифікація документів, коли змінюється код товару», – зазначає Сергій Куюн.
За словами експерта, також бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень акцизу через схеми з ввезення розчинників для лакофарбової промисловості. «У січні-травні поточного року в Україну ввезено 50 тисяч тон розчинників для лакофарбової промисловості, що вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого року. Пояснюється такий підйом лакофарбової галузі просто: ці розчинники – суміш октанопідвищувальних компонентів, які використовують під час виробництва бензинів, – МТБЕ, метанолу, толуолу, ортоксілола, бутилового спирту. Нюанс в тому, що ці компоненти окремо обкладаються акцизним збором за «бензиновою» ставкою 213 євро за 1000 літрів, але за кодом розчинників належать до безакцизних», – зауважує Сергій Куюн. За його даними, збиток держбюджету від цієї схеми за п’ять місяців цього року становить 245 млн грн акцизу, а якщо нічого не зробити, то до кінця року буде 600 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8370 / 1.53MB / SQL:{query_count}