Нові тарифи на газ

Мешканці Львівщини платитимуть 7,99 гривні за кубометр

Газопостачальні компанії опублікували ціни, за якими, починаючи з 1 травня, продаватимуть газ побутовим споживачам. Як і попереджали експерти, ціни вищі ніж 6,99 грн за кубометр, які уряд у ручному режимі встановив до закінчення цьогорічного опалювального сезону.
Найбільше – 13,5 грн за кубічний метр – платитимуть мешканці Херсонської, Житомирської та Чернівецької областей. «Львівгаз збут» виявився більш поміркованим – його тариф становить 7,99 грн. Також з 1 травня компанія запропонує своїм клієнтам тариф «Твій газ місячний». Кубометр енергоносія в межах цього тарифу коштуватиме також 7,99 грн.
Як писала «Львівська Пошта», на початку року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила постанову, якою затвердила річний газовий продукт – з 1 травня його вводять за замовчуванням для усіх споживачів, діятиме він аж по 30 квітня 2022-ого.
У період дії річного контракту ціну можна буде змінювати лише у бік зменшення. Водночас постачальник зможе пропонувати будь-які інші продукти для споживачів. Окрім того, споживачі можуть змінювати постачальника. «Якщо споживач, прорахувавши своє споживання, буде вважати за потрібне змінити річний продукт, у нього будуть усі права й можливості», – зазначили в НКРЕКП.
Незважаючи на відносне зростання ціни в порівнянні з «ручними» 6,99 грн за кубометр, запровадження фіксованого річного тарифу, в принципі, вигідне споживачам, адже ціни на енергоносії на світових ринках ростуть. Це пояснюють сподіваннями на те, що пандемія нарешті завершиться, і багато країн відновлять свої економіки. «Основними чинниками підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ у Європі – на травень вартість природного газу на європейських хабах сягнула майже 9 гривень за кубічний метр в еквіваленті», – зазначили в НАК «Нафтогаз України». І додають, що на ціни також вплинули холодний квітень (у середньому на 3 градуси холодніше від кліматичної норми), малі запаси газу в європейських сховищах після холодної зими та зростання вартості викидів вуглецю в Європі.
Однак в уряді сподіваються на зниження газових цін. «Із 1 травня державна компанія НАК «Нафтогаз України» пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 гривні за кубометр з ПДВ, без вартості розподілу. Але уряд очікує, що Нафтогаз та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи», – заявив у вівторок, 27 квітня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він вчергове наголосив, що фіксована ціна на газ діятиме для українців наступні 12 місяців, і компанії не зможуть її підвищувати. Водночас встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. «Тобто влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни», – додав Денис Шмигаль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8385 / 1.55MB / SQL:{query_count}