Новація для пенсіонерів: що варто знати

З вересня пенсії та соцвиплати отримуватимуть лише через банк

З 1 вересня пенсії та грошову допомогу нараховуватимуть на банківський рахунок, за винятком окремих категорій осіб, для доставлення пенсій яким проводитимуть конкурси серед надавачів послуг. До вересня доставлення пенсій здійснюватиме Укрпошта. Такі зміни в організації виплати та доставлення пенсій та грошової допомоги згідно з урядовою постановою від 29 березня.
За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:
люди з інвалідністю І групи;
особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
особи, які досягли 80-річного віку;
одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.
Як інформує Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, особи з вищевказаних категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з низки уповноважених.
Інші категорії пенсіонерів, які сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставлянням додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку.
У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», який відкриють за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача проінформують. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Про перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють

Частиною 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено щорічний перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.
Перерахунок пенсії проводять:
 – без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду України;
– особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули не менш ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або менш ніж 24 місяці страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло не менш ніж два роки.
У 2021 році пенсії перерахують пенсіонерам, які працюють, що призначені/перераховані до квітня 2019 року.
Право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок.
Дані до реєстру застрахованих осіб про страховий стаж за січень-лютий 2021 року надійдуть у складі єдиної звітності зі сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, яку страхувальники зобов’язані подати до 10 травня.
Перерахунок, передбачений законодавством, буде проведено у травні-червні з 1 квітня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8149 / 1.56MB / SQL:{query_count}