ФОПам відновили виплати на дітей: як отримати допомогу

Уряд відновив виплату допомоги на дітей до 10 років фізичним особам-підприємцям

Особи, які отримували виплату допомоги у травні – серпні 2020 року, таку допомогу будуть отримувати і надалі. Нову заяву та документи подавати повторно не потрібно.
ФОПам, які вперше хочуть отримати таку допомогу, необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання до 15 грудня 2020 року з пакетом необхідних документів у паперовій формі:
– копіями свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
– довідкою з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
– копією документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
– копією рішення районної, районної у м. Києві та м. Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Або заповнити електронну заяву за посиланням з фотокопіями відповідних документів – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua
Допомогу надають на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 грн).
У департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА розповіли, що в області таку допомогу досі отримували 6 303 ФОПи, інформує пресслужба Львівської ОДА.
«Загальна кількість дітей – 8654, з них до 6 років – 4619, від 6 до 10 років – 4035. Сума виплати за літо склала 62,6 мільйона гривень», – каже начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич.
Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА, Постанова №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» була розроблена Міністерством соціальної політики та ухвалена урядом 22 квітня. Це одна з антикризових програм щодо посилення соціального захисту сімей у період карантину.
29 квітня КМУ виділив 1,6 млрд грн із Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою Covid-19 для надання допомоги на дітей фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої та другої групи платників єдиного податку, більшість з яких працює у сфері послуг. Послаблення карантинних обмежень дало змогу більшості фізичних осіб-підприємців відновити свою діяльність. Про покращення умов провадження підприємницької діяльності свідчило також збільшення кількості громадян, які зареєструвались фізичними особами-підприємцями. Тому уряд відповідною постановою №641 від 22 липня ухвалив рішення припинити виплати тимчасової допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям з вересня 2020 року.
Допомога на дітей призначається і виплачується фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які:
– сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця;
– зареєструвалися як фізичні особи-підприємці у січні – березні 2020 року;
– отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Допомога на дітей призначається та виплачується також фізичним особам-підприємцям, які до березня 2020 року (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7514 / 1.57MB / SQL:{query_count}