Тотальна приватизація

Уряд затвердив план продажу шахт, міськгазів і заводів

фото: dw.de
Кабінет міністрів затвердив перелік державних підприємств, що підлягатимуть приватизації у 2015 році. Про це йдеться в урядовій постанові, затвердженій минулого тижня, повідомляє “Економічна правда”.
Як зазначається в документі, рішення розширити список держпідприємств, які продаватимуть цього року, обумовлене необхідністю оптимізації держсектору економіки та залучення коштів приватних інвесторів у розвиток підприємств. “Їх подальше збереження в державній власності є недоцільним”, – сказано в документі. Загалом у цьому списку 342 об’єкти.
У видобувній промисловості серед них фігурує: державний концерн “Укрторф”, шахта “Південнодонбаська №3 ім. Сургая”, шахта “Дмитрова” ДП “Красноармійськвугілля”, шахта “Центральна” ДП “Красноармійськвугілля”, відокремлені підрозділи ДП “Львіввугілля”. Також у списку є пакет акцій Шахти ім. Засядька (16,5%), та 50,5% ТОВ “Керамнадра”.
В енергетичній галузі продаватимуть: 78% акцій “Центренерго”, 25% “Донбас­енерго”, Херсонську ТЕЦ, Одеську ТЕЦ, Миколаївську ТЕЦ та пакети акцій обленерго. В нафтогазовій галузі – пакети акцій міськгазів.
Крім того, в списку є низка підприємств, виключених із переліку об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації. Йдеться про 13 портів, ПАТ “Українське Дунайське Пароплавство”, українську будівельну корпорацію “Укр­буд” та ін.
Зазначимо, що на початку квітня під час наради з керівниками фракцій парламентської коаліції Петро Порошенко заявив, що необхідно обмежити участь росіян в майбутній приватизації українських компаній. “Думаю, ми повинні продовжити процес проведення прозорих і ефективних конкурсів з приватизації, але обмежити участь бенефіціарів, які мають російське походження”,  –  сказав Президент.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7545 / 1.54MB / SQL:{query_count}