МВФ уповноважений залишитись

Місія Міжнародного валютного фонду продовжила свою роботу в Україні – у Києві залишаться кілька осіб, які моніторитимуть ситуацію

фото: theguardian.com
Про це повідомляє FinMaidan із посиланням на джерела в самій організації.
“У Києві залишаться декілька осіб, які стежитимуть за останніми подіями”, – заявили в МВФ. Там запевняють, що в продов­женні роботи місії нема нічого незвичного – переговори стосовно відкриття нової програми розширеного кредитування (Extended Fund Facility, EFF), що має замінити поточну stand-by, тривають. Імовірно, експерти Фонду пробудуть в Україні до 8 лютого, хоча мали завершити роботу в Києві ще 29 січня.
Раніше міністр фінансів Наталія Яресько запевняла, що рада директорів МВФ насправді вже розглянула запит України щодо зміни нинішньої програми спів­праці з Фондом. “Ми повинні домовитися з МВФ за декілька тижнів, пришвидшити їх процеси у Вашингтоні (саме там розташована штаб-квартира МВФ. – “Пошта”), щоб вони змогли нам дати перші транші вже в кінці лютого – на початку березня”, – заявляла Наталія Яресько в Давосі. Та видається, що швидкий сценарій відкладається – місія затримується, а голова МВФ каже, що збільшення кредитування можливе за умови стабілізації ситуації на сході України.
Зрештою, більшість попередніх вимог Фонду залишаються невиконаними. Тепер же, якщо вірити народним депутатам, одним із найбільш неоднозначних пунктів став заклик МВФ підвищити ціни на газ у сім разів. Про це на Київському міжнародному економічному форумі заявив заступник голови парламентського комітету з питань бюджету Віктор Кривенко, передає “РБК-Україна”. 
“Ми вважаємо, що одна з головних проблем – вимога МВФ у сім разів підвищити тарифи. Її можна розцінювати виключно як інтерес газовидобувних компаній. За нашими підрахунками, аби покрити дефіцит НАК “Нафтогаз”, у цьому нема необхідності. Підвищення тарифів повинне бути, але не більше ніж на 25%”, – переконаний депутат.
Про тарифи на газ ідеться не вперше. Ситуація з НАК “Нафтогаз України” згадується чи не під час кожного візиту МВФ. На поперед­ньому меморандумі між Україною та Фондом також ішлося про необхідність підвищувати тарифи на газ хоча би двічі на рік. І у травні минулого року, нагадаємо, перший крок таки зробили. Хоча девальвація гривні перекрила весь позитивний результат такої ініціативи, в уряді не відмовилися від наступних підвищень. Наприкінці 2014-го в “Нафтогазі” вкотре підтвердили: з першого травня 2015-го ціни на газ для населення збільшать орієнтовно на 40%.
Зрештою, газ далеко не єдиний дражливий момент у відносинах із МВФ – уряд досі не виконав більшості попередніх вимог Фонду, навіть тих, що стосувалися боротьби з корупцією. У Києві хіба можуть запевнити, що реформи почалися…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7666 / 1.55MB / SQL:{query_count}