Квартирний бум

“Пошта” довідалася, на скільки і в яких районах Львова подорожчала подобова оренда житла. Як з’ясувалося, нині вільних помешкань у центрі міста немає, але так триватиме не довго

“Пошта” довідалася, на скільки і в яких районах Львова подорожчала  подобова оренда житла. Як з’ясувалося, нині вільних помешкань у центрі міста немає, але так триватиме не довго

Травневі свята вже традиційно асоціюються в українців з вихідними, а львів’яни цими днями ще й святкують День міста. Отож  львівські вулиці вже переповнені гостями і туристами. Через великий потік туристів ціни на подобову оренду житла у місті Лева різко підвищились удвічі. Як наслідок, ніч у старому місті під час святкувань обійдеться від 350 грн до 1500 грн. І це ще не межа!!!  
Нема де поселитися?
Експерти львівського ринку нерухомості розповідають, що подобова оренда житла завжди затребувана у Львові на травневі вихідні. Особливо у той час, коли місто святкує свій День народження. 
Ірина Яремко, голова Львівської рієлторської палати, каже, що туристи вже прибули до Львова, а бронювали квартири ще в квітні. “В другій половині квітня пропозицій подобової оренди житла було обмаль. Нині ж вільних однокімнатних квартир в центі міста немає”, – каже Ірина Яремко.
Подвійні тарифи
Як наслідок, вартість подобової оренди зросла щонайменше вдвічі. Проте експерти певні, що так буде ще не довго. “Варто зазначити, що високі ціни на оренду будуть лише у святковий період. Далі їх знизять!”, – веде далі Ірина Яремко. 
З її слів, найдешевше можна орендувати однокімнатну квартиру – 300-350 грн за добу. “Це скромне помешкання. В середньому подобовий винайм житла обійдеться 800 грн і більше. Все залежить від площі і умов проживання”, – каже голова Львівської рієлторської палати.
Сергій Борисов, фахівець львівського ринку нерухомості, додає, що оренда житла подекуди додала в ціні два з половиною рази. “До прикладу, двокімнатна квартира, яка коштувала 300 грн за добу – зараз коштує 650-700 грн. Двокімнатна квартира класу люкс раніше коштувала 600-700 грн, то нині вона обійдеться щонайменше 1200-1500 грн за добу. Проте подвійні тарифи протримаються не довго – до 12 травня”, – прогнозує експерт. 
Популярний центр і будинки 
за містом
Сергій Борисов розповідає, що туристи готові винаймати житло на короткий термін лише в центрі міста. “Попитом користуються площа Ринок і проспект Свободи, а ось квартири у віддалених районах міста – не популярні. Багаті люди, які приїжджають на власних авто, хочуть жити в будинках за містом. До прикладу, в Дублянах, Оброшино...”, – каже Сергій Борисов. Ірина Яремко певна, що туристи приїжджають до Львова на екскурсії, розваги, тому не хочуть їздити громадським транспортом. “Вони хочуть, аби їх житло було в центрі, або поблизу, щоб вони могли дійти пішки туди за 15-20 хв.”, – додає співрозмовниця.
Експерти певні, що після проведення Євро-2012 у Львові побільшало туристів. Зокрема, Львів для себе відкрили жителі Східної України та іноземці. Зі слів Сергія Борисова, на травневі свята до Львова приїхало найбільше туристів з Одеси, Дніпропетровська і Києва. Серед іноземців – найбільше поляків. “Також немало приїхало чехів і німців”, – каже Сергій Борисов. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7177 / 1.56MB / SQL:{query_count}