Власний бізнес за державний кошт

Якщо ви втратили роботу і тривалий час не можете знайти нову, не панікуйте. Ви зможете проявити свої здібності і талант у власному бізнесі, започаткувати який вам допоможе держава. Ні, це не вигадка, а реальність. Принаймні у цьому запевняє керівництво Львівсь­кого міського центру зайнятості, який уже впродовж восьми років допомагає безробітним міста розпочати власну справу.

Якщо ви втратили роботу і тривалий час не можете знайти нову, не панікуйте. Ви зможете проявити свої здібності і талант у власному бізнесі, започаткувати який вам допоможе держава. Ні, це не вигадка, а реальність. Принаймні у цьому запевняє керівництво Львівсь­кого міського центру зайнятості, який уже впродовж восьми років допомагає безробітним міста розпочати власну справу.

У чому полягає допомога держави? Вона надає безробіт­ному, так би мовити, стартовий капітал - одноразову фі­нансову допомогу, а також консультації з базових питань підприємництва. Як розповів директор Львівського міського центру зайнятості Олег Дрівко, мінімальна сума, яку виплатили для започаткування власного бізнесу 2008 року, становила 1040 грн, а найбільша - 17,5 тис. грн. Відповідно до законодавства, сума коштів, які виплачують безробітному, не повинна перевищувати 12 середньомісячних зарплат (середня заробітна плата на Львівщині - 1600 грн, отже одноразова допомога не повинна перевищувати 19 200 грн). Кошти перерахують на банків­ський рахунок, і адресат може отримати їх після  того, як зареєструється приватним під­приємцем. Заступник директора міського центру зайнятості Неля Возна повідомила, що за вісім місяців цього року одноразову допомогу отримали 138 безробітних: 37% з тих, хто розпочав власну справу, - жінки, 50% - молодь.

Звісно, напрошується запитання: допомогу від держави можуть отримати всі без винятку безробітні? Просто прийшов, написав заяву і отримав кошти? Це не зовсім так. За словами працівників міського центру зайнятості, її можуть отримати безробітні, котрим виповнилося 18 років і які зареєстровані у міському центрі зайнятості. Але перш ніж отримати кошти на власну справу, безробітні повинні пройти безкоштовне навчання у "Школі молодого підприємця", яка працює у міському центрі зайнятості. За словами Нелі Возної, у школі безробітні мають можливість ознайомитися з основними аспектами ведення підприємницької діяльності, зокрема пізнати ази з питань  державної реєстрації, ліцензування, оподаткування, бухгалтерського обліку, маркетингу тощо. Після закінчення навчання людина складає бізнес-план і лише тоді подає заяву на отримання коштів.  Розмір допомоги залежатиме від кількох чинників: страхового стажу, тривалості безробіття,  періоду зайнятості за останнім місцем праці, а також від роз­міру заробітної плати за попереднім місцем роботи (що вищою була заробітна плата, то більшою буде сума допомоги). Право на отримання коштів мають ті безробітні, котрі отримували офіційну заробітну плату, з якої відраховували податки. Якщо такий варіант відпадає, то безробітний повинен буде сплачувати внески у розмірі 1,8% від мінімальної допомоги, яку він отримує з центру зайнятості. Нині міні­мальна допомога з безробіття становить 420 грн на місяць.

Рішення про те, на яку суму може претендувати той чи інший безробітний, приймає директор центру зайнятості на основі висновків комісії з питань виплати одноразової допомоги з безробіття для започаткування власного бізнесу. До уваги також беруть рецензію, яку видали за місцем навчання безробітного основ підприємництва та бізнес-планування.

Практика показує: найчас­тіше безробітні хочуть отримати кошти для бізнесу в галузі страхування, громадського харчування, ремонту одягу, торгівлі, надання індивідуальних консультацій, послуг із флористики, виготовлення меблів, вікон, дверей тощо.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7715 / 1.57MB / SQL:{query_count}