Субота, 6 вересня 2008, №38 (689)

Повернули наше

Ірина Гищук

Українці зможуть стати повноцінними господарями свого ж таки Народного дому в Перемишлі

Тінь на супутнику

Ірина Гищук
Замість реалізації великого інвестиційного проекту з будівництва міста-сателіта, можемо мати банальний дерибан підльвівської землі

Спіткнулися об пандус

Ірина Залецька

Ігноруючи потребу неповносправних, міські урядники воліють від них відкупитися

Бутафорні слухання

Ірина Залецька

Підвищення вартості проїзду в трамваях, тролейбусах та маршрутках затвердили на громадських слуханнях. Що­правда, у ролі громадськості виступили переважно працівники "Львівелектротрансу" та перевізники, представників же громадських організацій можна було порахувати на пальцях однієї руки. Цього разу "громадськість" була, на диво, одностайна. Тепер нові тарифи мають затвердити на найближчому засіданні виконавчого комітету ЛМР.

Паперова хата

Мар’яна Вербовська

Доступне та соціальне житло: ідея є, реалізації нема...

З тростиною і без

На вулицях Львова часто зустрічаємо людей, які прокладають собі дорогу за допомогою палиці-тростини. Розуміємо, що їм не просто. Але далеко не всі знають, яке життя у незрячих насправді. Журналістка "Пошти" побувала в гостях у родини Володимира Браткова, в якій господар, його сестра - незрячі, дружина трішки бачить.

Гуртожитки приватизують

Парламентарі дозволили громадянам, які тривалий час проживають на законних підставах у гуртожитках для самотніх громадян або сімей, приватизувати своє житло. Гуртожитки мають бути передані у власність територіальним громадам упродовж трьох років.

В духовній семінарії у Львові (1887-1889). Олександр Бачинський

Цим матеріалом "Пошта" започатковує рубрику "Leopolitanica".

Школярі – під відеонаглядом

На території 12  львівсь­ких  шкіл  найближчим часом  встановлять  системи відеоспостереження. На це у міському  бюджеті, як повідомляє прес-служба, передбачено 800 тис. грн.

Перший сніг. Дійсно – перший!

3 вересня кенійське село Нуахуруру (220 км від Найробі) і двісті гектарів землі довкола неї засипало снігом

Росія взялася примушувати до миру Молдову

Очікують, що Придністров'я отримає широку автономію

Три позиції грузинського конфлікту

Після того, як Південна Осетія та Абхазія самопроголосила свою незалежність, світ умовно розділився на три табори: прогрузинський (чи проамериканський, як багато хто вважає), проросійський і табір невизначених.

Зерна вистачить усім

Ірина Залецька

Через несприятливі погодні умови Львівська область втратила посіви зернових на площі 5 тис. га, а те що залишилось, здебільшого, годиться лише на корм худобі. Така ситуація спостерігається не тільки на Львівщині, а й загалом по Україні.

Сімейні таємниці першої леді Львівщини

Ірина Цицак

Світлана Кміть, дружина губернатора Львівської області

Власний бізнес за державний кошт

Якщо ви втратили роботу і тривалий час не можете знайти нову, не панікуйте. Ви зможете проявити свої здібності і талант у власному бізнесі, започаткувати який вам допоможе держава. Ні, це не вигадка, а реальність. Принаймні у цьому запевняє керівництво Львівсь­кого міського центру зайнятості, який уже впродовж восьми років допомагає безробітним міста розпочати власну справу.

Пенсіонери майбутнього

Чи зрозуміють ситі голодних?

Дешевий чум для кожного

Незабаром чи не всі українці, особливо ті, хто відчуває в тому нагальну потребу, зможуть розраховувати на придбання омріяних квадратних метрів за значно нижчими цінами

БЮТ “розведе” Партію регіонів

Ярослав Іваночко
Повною нісенітницею вважає політолог Володимир Фесенко сценарій, який поширили ЗМІ про домовленість між БЮТ та Пар­тією Регіонів про те, що Юлія Тимошенко залишається Прем'єром, а Віктор Янукович стає Президентом України на наступних виборах, а поки буде головою парламенту.

Коаліція проти Балоги

Ярослав Іваночко
У Верховній Раді України хочуть звільнення голови Секретаріату Президента Віктора Балоги.

Табачника назвали клоуном

Ярослав Іваночко
Долю Раїси Богатирьової мо­же повторити Дмитро Табачник. Жорстку вимогу виключити народного депутата з лав Партії регіонів учора озвучив заступник голови партії Борис Колесников.

Переобрати усіх

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко пропонує "для розвантаження політичної ситуації" одночасно провести дострокові парламентські та президентські вибори

Шабашу не буде

Президент Віктор Ющенко характеризує події у Верховній Раді як "демонтаж системи противаг української влади не на користь демократії".

Парламентська криза – виходів небагато

Ярослав Іваночко

Що відбуватиметься далі після розпаду коаліції? Це питання цікавить багатьох небайдужих українців. Сьогодні справа виглядає так: у четвер спікер Арсеній Яценюк зачитав офіційну заяву фракції НУ-НС про вихід з коаліції. Згідно зі статтею 66 регламенту ВРУ, діяльність  коаліції  вважають  припиненою з моменту, коли про це офіційно оголошує головуючий на пленарному засіданні. Від цієї дати починається десятиденний відлік часу, упродовж якого коаліція має ухвалити рішення про свій розпуск або врегулювати ситуацію і повернутися до роботи.

Сеник і Кміть зазирнуть в очі бютівцям

Ярослав Іваночко
Розпад коаліції у Верховній Раді може вплинути й на полі­тичний розклад сил у регіонах - колишні побратими можуть стати ворогами. Якщо  лідери у столиці не домовляться про повернення до демократичної коаліції, то у Львівській обласній раді відбудеться переформатування керівництва. Посади у такому випадку позбудеться заступник голови ЛОР, представниця БЮТ Людмила Козак. Про це у четвер, 4 вересня, заявив мас-медіа голова Львівської облради Мирослав Сеник.  

Огризка не звільнятимуть

Попри сподівання, що БЮТ голосуватиме за відставку міністра зовніш­ніх справ Володимира Огризка, білосердечні не робитимуть цього.

Боротьба за путівку в нікуди

Дмитро Сирота
Сьогодні у Львові національна збірна України з футболу матчем проти команди Білорусі розпочне довгий шлях кваліфікаційного відбору на першість світу 2010 року. Як відомо, наступний мундіаль має вперше відбутися на африканському континенті в Південно-Африканській Республіці, проте за два роки до старту світового форуму ніхто не може стовідсотково гарантувати, що він відбудеться саме там.

Трикутник

Ігор Гулик

Я не схильний нині міркувати - тим паче, що квапливі оцінки ситуації, яка ще не визріла доконечно, ризикують бути визнаними фразерством, - отож не висновуватиму, хто має більше рації у столичному владному клінчі. Злива аналітичних бадань і поверхових емоцій дає читачеві певну картину того, що відбувається.

Спадок комісара Меґре

Нещодавно у Бельгії було заарештовано 55-річного чоловіка на ім'я Ломмеманн, якого газети назвали "найгіршим серійним злочинцем у кримінальній іс­торії Норвегії". Мультимільйонер і батько двох дітей виявився педофілом - він просив незнайомих дітей на вулицях "пошукати щось у його штанях".

Вулиці, яких нема

Усе почалось доволі банально. Я йшов нічною харківською вулицею і раптом відчув, що вона, ця вулиця, ніби зникла. Така знайома спокійна вулиця, якою просто ходиш, не помічаючи її. Я зупинився. "Мабуть, це якось неправильно, - подумав я, - коли твоє місто й твої вулиці отак бе­руть і зникають, обертаючись на траєкторії, що мають вивести тебе до мети найближчим шляхом, залишаючи у твоїй пам'яті тільки точку А й точку Б з пунктирною лінією, що їх поєднує, а більше, бачиться, й нічого".

Провал?

Триває 65-й кінофестиваль у Венеції

Щаслива “7”

Ярина Коваль

Близько 100 митців з десяти країн світу від 15 по 21 вересня запрезентують у Львові майже сімдесят мистецьких проектів у рамках Тижня актуального мистецтва. Це буде чи не перша спроба в Україні зібрати на одній території і в один час митців різних поколінь та напрямків, які творять у просторі актуального мистецтва.

Український десант у Москві

Україна стала почесним гостем цьогорічної ХХІ Московської міжнародної книжкової виставки-ярмарку, яка триває з 3 по 8 вересня. Ця виставка проводиться уже тридцять перший рік і є на сьогодні найбільш представницьким і масштабним книжковим форумом Росії.

З діагнозом “романтик”

Ярина Коваль

Чомусь я геть не здивувалася, коли мій однокурсник Юрко Никорак повідомив, що написав роман. І що готову книжку (а видає її "Піраміда") читач побачить уже на най­ближчому Форумі видавців у Львові. "Романтик", - зраділа за студентського приятеля. Юрко засміявся: "Не зовсім так. Я назвав книжку "Діагноз: невиправний романтик".

П’ятниця, дванадцяте

Одразу в двох найбільших музичних залах Львова новий сезон розпочнеться наступної п'ятниці, 12 вересня.

Вибух позитиву

Юлія Донченко, співачка, про життя без "Гавайських гітар",  новий альбом та 11 вересня

Цими вихідними варто відвідати галерею "Дзиґа"

, де триває проект "Супермаркет" Володимира Топія, де зібрано  живописні роботи та супровідні інсталяції "реді-мейд" на тему роздвоєння особистості як істоти в умовах комерціалізованого суспільства.

"З вулиці на сцену"

Відзначити варто появу у Львові нового експериментального театру "З вулиці на сцену".

"Зелені брати"

Якщо у вас не надто багато вільного часу, то цього тижня спокійно можете відмовитися від перегляду фільму "Зведені брати".
0.9866 / 1.67MB / SQL:{query_count}