Вітамінна аптека

Тропічний фрукт ківі є вітамінною аптекою, оскільки за вмістом вітамінів він випереджає інші фрукти. Про це “Пошті” зазначила головний дієтолог Львівщини Зоряна Завада

Тропічний фрукт ківі є вітамінною аптекою, оскільки за вмістом вітамінів він випереджає інші фрукти. Про це “Пошті” зазначила головний дієтолог Львівщини Зоряна Завада.

Зокрема, ківі багате на вітаміни А і D, С, Е, В2, В3, В6, бета-каротин, фолієву кислоту. Окрім того, містить природні цукри, органічні кислоти, пектинові речовини, флавоноїди, магній, калій, залізо, фосфор.

За вмістом вітаміну С ківі вдвічі перевершує апельсин, а тому прекрасно захищає від інфекцій, зміцнює імунну систему, ефективно запобігає астмі та респіраторним захворюванням. У поєднанні з магнієм цей вітамін підтримує серцеву функцію. До того ж магній успішно регулює клітинний обмін і сприяє стійкості при стресах, яких у нашому житті не бракує. Високий вміст електролітів калію допомагає регулювати кров’яний тиск, вивести з організму холестерин та солі натрію. Також ківі запобігає утворенню тромбів.

Зоряна Завада вважає ківі одним із найкорисніших фруктів, бо це ідеальний баланс корисних речовин та калорій. Особливо цінне воно для травної системи, адже є джерелом травних волокон, містить багато клітковини, сприяє виведенню токсинів з організму та запобігає розвиткові раку товстої кишки. Крім того, містить різні флавоноїди та каротиноїди, які, будучи антиоксидантами, запобігають старінню організму та розвиткові онкологічних захворювань.

“Надзвичайно корисним ківі є для жінок, які чекають дитину, – зазначає дієтолог. – Воно містить достатню кількість фолієвої кислоти, яка є дуже важливою для нормального внутріутробного розвитку”. Також у ківі багато йоду, якого так не вистачає у нашому регіоні, що особливо важливо для вагітних та тих, хто має проблеми із щитоподібною залозою. Окрім м’якоті, корисні властивості має й насіння ківі. Його олії містять цінні незамінні жирні кислоти, які не продукуються нашим організмом і лише можуть бути отримані за вдало підібраного харчування, однак вони є важливими для запобігання серцево-судинних захворювань.

Дуже корисним є ківі і для шкіри: високий вміст вітаміну Е та антиоксидантів дозволяє надовго зберегти молодість та свіжість, тому його  можна не лише вживати у їжу, а й використовувати для різноманітних косметичних масок.

Зважаючи на те, що стиглий стограмовий плід містить денну норму вітаміну С, Зоряна Завада радить не зловживати ківі, бо це може призвести до різноманітних алергічних реакцій.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8452 / 1.55MB / SQL:{query_count}