Немовля померло після щеплення

У селі Верба Дубенського району на Рівненщині через три години після планового профілактичного щеплення померло чотиримісячне немовля

У селі Верба Дубенського району на Рівненщині через три години після планового профілактичного щеплення померло чотиримісячне немовля. Лікарі кажуть, що вакцина тут ні до чого, дитина просто захлинулася вмістом шлунка від того, що відригнула їжу.

Як повідомив завідувач епідеміологічного відділу Дубенської санепідемстанції Юрій Муха, одразу після введення дитині вакцини її оглянув лікар, відтак маля ще півгодини провело в лікарні й матір забрала його  додому.

Удома дитина заснула, а через якийсь час мати виявила, що хлопчик не дихає. Додому прибула карета “швидкої”, дитині робили штучне дихання, непрямий масаж серця, вкололи адреналін і атропін, але нічого не допомогло, через 40 хвилин реанімації лікарі констатували смерть. До з’ясування причин НП приєдналися фахівці з Києва. В ході ретельної перевірки було підтверджено, що смерть дитини не пов’язана зі щепленням.

За даними видання, на місці події була створена комісія фахівців у галузі педіатрії та інших напрямків медицини з числа лікарів місцевої та обласної лікарень, комісія вивчила всі обставини, що передували трагедії.

Під час розслідування з’ясували, що хлопчик систематично спостерігався у педіатра і жодних медичних протипоказань для проведення щеплень не мав. За словами завідувача епідвідділу, щеплення проводили французькою вакциною “Пентаксим”, термін придатності якої до 2012 року, зберігався і транспортувався препарат згідно з інструкцією. Препарат комплексний і використовується для імунізації немовлят проти таких небезпечних захворювань, як кір, правець, поліомієліт, дифтерія та гемофільна інфекція.

Також Муха додав, що місяць тому дитина прищеплювалася вакциною цієї ж серії і ніяких реакцій або ускладнень не спостерігалося. Препаратом прищеплювалися ще вісім дітей, і в жодної не було ускладнень і реакцій на вакцину. Згідно з результатами патологоанатомічного дослідження, причиною смерті дитини стала механічна асфіксія, тобто дитина захлинулася вмістом шлунка від того, що відригнула їжу, що є природним для цього віку. Також лікарі стверджують, що щеплення не має жодного стосунку до цього нещасного випадку, це, за їхніми словами, лише збіг обставин.

Іван Вишневий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8982 / 1.54MB / SQL:{query_count}