Бактеріологічна небезпека

Холера і дизентерія стрімкими темпами поширюються у південно-східному індійському штаті Орісса

Холера і дизентерія стрімкими темпами поширюються у південно-східному індійському штаті Орісса

Згідно з офіційною статистикою, лише за три дні з моменту виявлення холерного вібріона в одного з місцевих жителів від цієї хвороби і супутньої до неї дизентерії померли вже 38 людей (!), ще більше тисячі госпіталізовано, причому на смертельно небезпечні хвороби занедужали мешканці аж 102 населених пунктів.

Найсерйозніший стан в окрузі Раягада, де кількість заражених холерою і дизентерією перевищила 660 людей. Влада скерувала в бактеріологічно небезпечний округ і два сусідні округи велику партію ліків і дезінфікувальних засобів, а також додаткові медичні бригади, які розвернули 20 польових шпиталів.

Як стверджують фахівці, спалах смертельно небезпечних інфекційних захворювань викликали небувалі мусонні дощі, що впали цього року на значну частину території Індії. Та й взагалі схід Індії є одним з кількох природних вогнищ збудника холери в світі, а в умовах проливних дощів, що підняли рівень води в річках, епідеміологічна ситуація ще більше загострюється. За даними міністра штату з врегулювання надзвичайних ситуацій, через повені в Оріссі втратили дах та орні землі вже понад 85 тисяч людей.

Медики стривожені – саме водний шлях має вирішальне значення для швидкого епідемічного і пандемічного поширення холери. Останній серйозний спалах було зареєстровано в Оріссі у цих же округах у 2007 році. Його жертвами стали 84 людини, ще майже 4 тисячі перенесли захворювання, що викликає блювоту, пронос, стрімке зневоднення організму, і нерідко – смерть. Цей регіон переважно населений представниками корінних народностей, які живуть у несприятливій санітарній обстановці. Основним джерелом зараження для них стає забруднена питна вода.

Нагадаємо, що недавно стало відомо, що Нігерії також загрожує епідемія холери, від якої померли вже понад 350 осіб. Міністерство охорони здоров’я країни опублікувало доповідь, згідно з якою, випадки зараження людей зареєстровано у 12-ти з 26 штатів країни. У заяві міністерства також мовиться про те, що з червня цього року в Нігерії зафіксовано понад 6,4 тисячі випадків захворювання на холеру. Ситуація ускладнюється сезонними зливами, які сприяють поширенню хвороби. Також причинами холери є брак чистої води і відсутність водопровідної інфраструктури на більшості територій країни. Те саме, що і в Індії.

Р. S. Тим часом на додачу до спалаху холери та дизентерії, індійський уряд має й іншу проблему. В столиці індійського штату Джамму і Кашмір – Шрінагарі – та інших великих містах у Кашмірській долині індійські сили безпеки були змушені запровадити комендантську годину, причому на невизначений час. “У суботу в результаті розгону демонстрації протесту проти індійського правління десятки людей поранили”, – говориться в офіційному повідомленні індійського уряду.

Услід за цим натовп людей, незважаючи на комендантську годину, напав на будинок міністра сільського господарства штату. Міністр Пеєрзада Могаммад Саїд з нагоди свята Ейд перебував удома. Поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати натовп і відвезти міністра у безпечне місце. Згідно з опитуванням громадської думки, дві третини населення штату Джамму і Кашмір виступають за незалежність від Індії та приєднання до сусіднього Пакистану.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7694 / 1.56MB / SQL:{query_count}