UNBROKEN KIDS: у Львові оголосили збір коштів на обладнання для дитячої реабілітації

Центр запрацює на базі дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання

Реабілітація сьогодні потрібна тисячам українських дітей, яких травмувала війна. Тож аби дітки змогли отримати найкраще лікування і відновлення у рідній країні, у Львові збирають 35 млн грн на Центр реабілітації UNBROKEN KIDS. Він запрацює на базі дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання.
За останній рік допомогу тут отримали понад 60 тисяч діток зі всієї України. Одна із них – Яна Степаненко. У квітні торік 11-річна Яна з мамою і братом чекали на потяг у Краматорську, щоб врятуватися від війни. У вокзал влучила російська ракета. Сім’ї Степаненків пощастило вижити. Щоправда мама Яни втратила ногу, а сама Яна – обидві. Після багатьох місяців лікування у Львові, протезування та реабілітації у США, зараз дівчинка вже ходить на протезах і може жити нормальним життям. 
У серпні сім’я Степаненків повертається додому, в Україну. «Я відвідую школу, їжджу на велосипеді, подорожую. Мені дуже хочеться навчитися бігати швидко, щоб грати з однокласниками в хованки чи лови. Ми з сім’єю повертаємося в Україну, я дуже хочу додому. Лікарі кажуть, що до 18 років мені потрібно змінювати протези щороку, іноді – тричі на рік, і постійно проходити реабілітацію», – розповідає Яна.
У Львові зробили все, щоб Яна та її мама, повернувшись, отримували найкращу реабілітацію: відкрили протезну майстерню, дорослий реабілітаційний корпус, та невдовзі тут запрацює реабілітаційне відділення у дитячій лікарні. Лікарі навчилися робити неможливе. Відновлення діток після травм війни, а це – ампутації, осколкові поранення, мінно-вибухові травми, опіки, втрата функцій верхніх та нижніх кінцівок, відновлення дітей з нейротравмою – тривале і складне.
У серпні Яна повертається в Україну та потребує продовження реабілітації. І на таку допомогу чекають тисячі українських дітей. Тому UNBROKEN розпочинає збір на обладнання для дитячої реабілітації.
«Нам треба зібрати 35 мільйонів гривень на сучасне обладнання, тому що таких діток, як Яна, є багато, і вони всі потребують нашої підтримки. Маємо спільно зробити дуже круту дитячу реабілітацію. Це обладнання, певні ремонти і, звісно, протезування. Дітям протези потрібно змінювати щороку. Ми почали з реабілітації для дорослих, і вже маємо високого рівня й операції, і протезування, і реабілітацію. А дитяча реабілітація значно складніша – як фізична, так і психологічна, бо має свої особливості. Тому закликаю всіх долучатися, щоб разом зробити круту дитячу реабілітацію», – каже мер Львова Андрій Садовий.
Дитяче відділення реабілітації UNBROKEN KIDS облаштують на базі лікарні святого Миколая. Це унікальний медзаклад Першого медичного об’єднання Львова, де лікують та оперують дітей від народження до повноліття. За останній рік допомогу тут отримали понад 60 тисяч діток зі всієї України.
Тому аби створити найкращі умови для реабілітації в Україні, у Львові запускають збір на найкраще у світі обладнання для українських дітей. Долучитися до збору коштів можна на платформі dobro.ua.
«Як дитині не побігати? Якщо дорослий ще може якось усвідомити, чому так сталось, то дитині неможливо пояснити, чому це сталося саме з нею, чому її друзі можуть бігати і гратися, а вона ні. Тому це надважливо – протезувати, реабілітувати дітей, щоб вони могли жити тим життям, яким живуть їхні ровесники. Люди повинні мати можливість рухатися, війна не повинна забрати у них можливість жити нормальним життям. І ця клініка робить для цього неможливе. А нам всім треба долучатися і підтримувати, донатити», – каже амбасадорка проєкту UNBROKEN Оля Полякова.
Першими до збору долучилися ТОВ «Львівський хлібопекарський комплекс» та пожертвують 1 мільйон гривень на обладнання для дитячої реабілітації. Також долучилися і міжнародна ІТ-компанія AVENGA, яка також пожертвує 1 мільйон гривень.

У Центрі НЕЗЛАМНІ стабілізували та лікували дітей після катастроф у Броварах, Вінниці, Чаплиному, Дніпрі, Бахмуті, Краматорську. І це лише частина міст, з яких доводилося рятувати дітей із тяжкими пораненнями та ампутаціями. Військові травми є одними з найскладніших у лікуванні, а медичне устаткування при цьому має вирішальну роль у наданні невідкладної допомоги та реабілітації. Через відсутність необхідного медичного обладнання, лікарі змушені просити про евакуацію маленьких пацієнтів в західні країни, де вони, відірвані від дому, проходять шлях одужання. Тому метою центру НЕЗЛАМНІ є зробити так, щоб всю необхідну допомогу надавати в єдиному місці – вдома, в Україні, і разом радіти першим крокам, першим успіхам та результатам реабілітації.
За оцінками UNICEF, щонайменше 1000 українських дітей зазнали поранень через війну. Реальні цифри – суттєво вищі.
Контакти Благодійного Фонду UNBROKEN: Олександр Кобзарев, виконавчий директор БФ «Незламні», oleksandr.kobzarev@unbroken.org.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8684 / 1.57MB / SQL:{query_count}