Унікальна операція у центрі НЕЗЛАМНІ

У Львові вперше в історії української медицини 56-річному ветерану вживили протез прямо в кістку

У Львові імплантували протез пацієнтові прямо в кістку. Це називається остеоінтеграційним протезуванням, і має дві переваги: чутливість і функціональність. Першу таку операцію провели в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ. Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов.
Восени авто, в якому він їхав на завдання разом з побратимами, наїхало на міни. Тоді він втратив обидві ноги. До тями прийшов лише за кілька днів після поранення. Зрадів, що лікарям вдалося зберегти йому життя.
Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, кому частину протеза імплантують прямо в кістку. Бо для нього важливо не просто ходити, а й бігати на великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти півмарафон. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію довжиною 10 км.
Новий напрям протезування українським лікарям допомагає опанувати один із провідних спеціалістів у світі – австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. У своїй країні він зробив вже майже тисячу операцій, ще п’ять сотень – по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень. Зокрема, можуть займатися фермерством чи навіть будівельними роботами.
«Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходить по траві, то відчуває її м’якість, або якщо наступить на кабель чи палець дружини, то відчує це. Тому у цьому разі вже не скаже, що не відчув, як наступив на ногу дружині», – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.
Операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче. Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів – повноцінно ходити. 
«Пишаюся тим, що для наших пацієнтів, які зазнали страшних травм і у яких війна забрала звичний спосіб життя, стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати. Ми бачили, як оперує відомий лікар з Австралії. Думаю, найближчим часом будуть і німці, і шведи. Впевнений, що надалі цю практику будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань – переймуть цю технологію. Ми її застосовуватимемо по максимуму, де це можливо. Відновимо людину – людина відновить все», – зазначив під час візиту до центру НЕЗЛАМНІ міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
«Вперше за п’ять місяців він зробив перші кроки. Команда лікарів задоволена результатом. Загалом протягом цього візиту австралійського лікаря остеоінтегруючі операції зробили трьом українцям. Дякуємо усій команді, зокрема керівникам напрямків травматології – Василю Рокиті, та хірургії – Гнату Геричу за те, що робите мрії реальністю. Unbroken Ukraine: рятуємо, протезуємо, реабілітуємо українців в Україні», – зазначають в Першому медичному об’єднанні Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9049 / 1.55MB / SQL:{query_count}