Важливі меседжі медикам Львівщини від міністра Ляшка

Ключове завдання – об’єднати зусилля, щоб забезпечити якісні, доступні та безоплатні медичні послуги для пацієнтів

Якість, доступність і безоплатність медичної допомоги – три головні для пацієнта критерії мають бути забезпечені у медзакладах. Про це наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, перебуваючи з візитом на Львівщині.
Урядовець зустрівся з керівниками центральних районних та міських лікарень Золочівського району. У зустрічі взяли участь голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак і очільник Львівщини Максим Козицький. Говорили про фінансову спроможність медичних закладів Золочівського району. Тут діють шість комунальних і одна приватна лікарні, проте надання деяких медичних послуг є обмеженим, зокрема лікування інсульту, мамографія, бронхоскопія, цистоскопія та ін. 
«Основне завдання зустрічі – обговорити з представниками органів місцевого самоврядування, які є власниками лікарень, та головними лікарями прогалини, які наразі існують в системі надання медичної допомоги. Ми всі маємо бути партнерами в досягненні головної мети третього (інфраструктурного) етапу медичної реформи – забезпечення пацієнтів необхідними якісними медичними послугами через механізми, які будуть фінансово стійкими в середньостроковій перспективі. Не повинно бути так, що 13 хірургів роблять на рік лише по 30 оперативних втручань, тобто менш ніж три на місяць! – каже міністр. – Водночас у районі відсутні центри, які можуть надати медичну допомогу у разі інсульту та інфаркту, немає де зробити мамографію, бронхоскопію тощо. Три роки ми дофінансовували лікарні в районі, даючи їм час для налагодження ефективної роботи. Однак пацієнт так в ці лікарні й не пішов. Тому, мабуть, проблема не в управлінських рішеннях, ухвалених на національному рівні. Проблема тут на регіональному рівні, й полягає вона в хаотичному управлінні системою! І з цим має бути покінчено». 
Міністр наголосив, що ключове завдання – об’єднати зусилля, щоб забезпечити якісні, доступні та безплатні медичні послуги для пацієнтів. Головна мета інфраструктурного етапу медичної реформи – забезпечити необхідні якісні медичні послуги на відповідній території через механізми, які будуть фінансово стійкими в середньостроковій перспективі. Зокрема, в успішних медичних закладах фонд оплати праці має становити не більше ніж 70-85% від загального обсягу надходжень від Національної служби здоров’я. У кожній лікарні мають залишатися кошти на закупівлю ліків і медичних виробів, харчування та розвиток. 
Отже, необхідно створити спроможну мережу медичних закладів, яка покриватиме всі необхідні базові послуги для пацієнтів. За слів міністра, способом розв’язання цих питань є управління спроможною мережею у межах госпітального округу та госпітального кластера. Такий медичний простір дозволить ефективно побудувати маршрути пацієнта, уникнути дублювання послуг на одній території та створити відповідне навантаження на медичних працівників.
Як наголосив Максим Козицький, обласна адміністрація готова підтримувати медзаклади громад, проте головним джерелом фінансування медичних закладів, які перебувають у власності саме громад, є кошти НСЗУ та місцеві бюджети.
«У разі раціонального використання коштів лікарня зможе забезпечити надання якісних медичних послуг, оплату праці персоналу на гарантованому президентом рівні із залишком коштів на витратні матеріали та лікарські засоби. Ми (З обласного бюджету.«Львівська Пошта») можемо дофінансовувати бюджети територіальних громад, але не закривати борги, створені внаслідок неефективного управління керівниками закладів охорони здоров’я», – зазначив керівник області. 
Також Віктор Ляшко ознайомився і з роботою Львівської обласної психіатричної лікарні. У медзакладі з листопада функціонує Центр психосоціальної реабілітації, де надають комплексну допомогу усім, хто постраждав через війну. «Ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Внаслідок війни людей, які потребують і будуть потребувати психологічної допомоги, стає дедалі більше. Ми працюємо над тим, аби кожен міг її отримати вчасно. Зараз активно залучаємо донорів, щоб спеціалізовані лікарні мали все необхідне, надавати дійсно якісну психіатричну та реабілітаційну допомогу», – акцентував міністр.
Зокрема, новий спільний проєкт МОЗ і Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні» надасть фінансовий ресурс для збільшення обсягу надання послуг у сфері психічного здоров’я та реабілітаційної допомоги. Для цього планують навчальну програму для медичних працівників. Буде посилена спроможність мобільних мультидисциплінарних команд з надання допомоги пацієнтам із розладами психіки і поведінки та забезпечено ці команди транспортом. Передбачено закупити необхідне обладнання для надання реабілітаційних послуг. У планах також є створення спеціалізованих центрів психічного здоров’я та реабілітації, проведення реконструкції закладів, які надають послуги у сфері охорони психічного здоров’я.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8535 / 1.57MB / SQL:{query_count}