Програма «Доступні ліки»: які медпрепарати мають з’явитися у 2023-ому

Що потрібно зробити, щоб почати отримувати ліки за цією програмою?

Нині в програму «Доступні ліки» 435 торгових назв лікарських засобів проти: серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, розладів психіки та поведінки, епілепсії; для лікування нецукрового, інсулінозалежного діабету.
Попри війну, в 2022 році «Доступні ліки» розширилися двома новими напрямами – ліки при хронічному обструктивному захворюванні легень та і хворобі Паркінсона.
Цього року програма реімбурсації продовжить розширюватися. До неї увійдуть три нові напрями. У січні в «Доступні ліки» буде включено імуносупресивні препарати для людей, яким проведено трансплантацію. У другому півріччі в програму увійдуть тест-смужки для людей з інсулінозалежним діабетом. Восени – знеболювальні для паліативних хворих.
Загалом торік понад 2 млн українців завдяки програмі «Доступні ліки» отримали безоплатно або з незначною доплатою препарати для лікування серцево-судинних захворювань.
Що потрібно зробити, щоб почати отримувати ліки за цією програмою? Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. На час воєнного стану можна звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в лікарнях, що мають договір з НСЗУ, декларація для цього не обов’язкова. Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН). З рецептом можна звернутися у будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».
Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину, та поінформує, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.
через чат-бот «Спитай Гриця»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8523 / 1.54MB / SQL:{query_count}