Біонічна рука бойового медика Дмитра

Протез 27-річному ортопеду-травматологу встановили у реабілітаційному центрі «Незламні» Першого медоб’єднання Львова

Дмитро втратив праву руку на фронті, та вже за тиждень повернеться туди з біонічним протезом. У Львові у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» встановили біонічну руку бойовому медику. І той уже рахує дні до повернення у стрій. «У мене пів року не було кисті, а тепер вона в мене є. Це неможливо зрозуміти людині, в якої дві руки», – каже Дмитро.
Дмитру – 27. Він – ортопед-травматолог. У лютому 2022-го чоловік працював у столичній лікарні. Він, грек за паспортом, приїхав до Києва вчитися і тут залишився. Спершу рятував поранених на Київщині, після її звільнення поїхав на передову. Майже дві сотні бійців: таку кількість наших захисників і захисниць медик з командою встигли евакуювати з поля бою до червня. Тоді ж їхні лави поповнив сам Дмитро. Це сталося під час чергової спецоперації. Про те, що правої кисті у хлопця більше немає, він зрозумів лише в лікарні.
«Мене тримають дві медсестри, а я куксою б’ю об стінку і кричу», – такою була Дмитрова перша реакція на травму. Для молодого лікаря вона означала, що він більше ніколи не візьме до рук скальпеля. Загалом, аби врятувати м’язи передпліччя та довжину кінцівки, Дмитрові зробили п’ять операцій у трьох різних містах. За цей час він встиг одружитися і точно вирішив: щоб далі жити та захищати Україну, йому потрібен найкращий протез. Тому він приїхав у реабілітаційний центр «Незламні» Першого медоб’єднання Львова.
Протезисти встановили медику біонічну кінцівку українського виробника Esper Bionics. Її для хлопця придбала ІТ-компанія Symphony Solutions. Він став другим, хто отримав такий протез у центрі «Незламні». 
«Зараз ми встановили другий біонічний протез українського стартапу, який потрапив на обкладинку Time. За час відкриття майстерні ми зробили 20 протезів, ще до десяти в нас зараз в роботі», – зазначає Назар Багнюк, керівник напрямку протезування центру «Незламні». 
Нині Дмитро проходить реабілітацію та вчиться жити з «новою рукою». Чоловік дуже задоволений девайсом: з його допомогою він уже друкує повідомлення в телефоні, бере горнятко з кавою та дістає навушники. Щойно тимчасову конструкцію протеза замінять на постійну – а це буде за тиждень – він знову поїде на передову, боротися за життя наших захисників і захисниць. Чоловік переконаний: біонічна кінцівка допоможе повернутися до лікарської практики та врятувати ще не одну сотню життів.
«За час повномасштабного вторгнення ми, у центрі «Незламні», уже надали допомогу понад семи тисячам поранених українців. Це військові та цивільні, дорослі та діти. Це понад 250 дітей. Щодня ми з командою працюємо для того, щоб кожен українець, який постраждав від війни, одужав, відновився і повернувся до максимально повноцінного життя. Протезування – один із ключових напрямів. І я щасливий, що мій колега, молодий ортопед-травматолог, отримав у нас сучасний біонічний протез і задоволений цим. Він щойно одружився, у нього все життя попереду», – каже Олег Самчук, гендиректор Першого медоб’єднання Львова.
Аби кожен українець, який втратив кінцівки у війні, отримав шанс повернутися до повноцінного життя, реабілітаційний центр «Незламні» спільно з благодійною платформою Dodro.ua оголосили проєкт «Протези для незламних». Мета: зібрати 100 мільйонів гривень. Долучитися може кожен, варто лише зайти на сайт dobro.ua – проєкт «Протези для незламних» – натиснути «підтримати»: https://dobro.ua/project/unbroken/.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8414 / 1.55MB / SQL:{query_count}