Складні травми, що потребують тривалої реабілітації

На Львівщині почастішали ДТП за участю підлітків на скутерах, мотоциклах та велосипедах

67 юних кермувальників потрапили до дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медичного об'єднання Львова впродовж останніх 10 місяців. Це більше, ніж за увесь попередній рік, коли госпіталізували 58 дітей.
Один із останніх постраждалих – 16-річний Роман із Сопошина. Під колеса його скутера вибіг пес. Щоб не переїхати тварину, хлопець вивернув кермо і в'їхав у лавку на узбіччі. Усе, що пам'ятає: вилетів зі скутера, впав на асфальт, а транспортний засіб придавив юнака зверху.
Отямився Роман уже на лікарняному ліжку. До лікарні Святого Миколая у стані шоку, з серйозною кровотечею та потрощеною кісткою його привезла карета швидкої.
Медики взялись невідкладно рятувати хлопця. Тому спершу зупинили кровотечу та провели хірургічну обробку ран, а тоді – наклали мостовидний апарат зовнішньої фіксації та виконали переливання препаратів крові. 
Також вкрай важливо було зберегти колінний суглоб потрощеної кістки з подальшим його функціонуванням. Тому через 10 днів завідувачка ортопедо-травматологічного відділення Галина Гачкевич і ортопеди-травматологи Петро Гнідець та Ірина Чаплоуцька виконали важку реконструктивну операцію з відновлення суглобової поверхні стегна та цілосності кістки із накладанням металевої пластини.
Як результат – суглоб вдалось врятувати. Через два тижні хлопець розпочав реабілітацію і спеціалісти очікують повного відновлення функції колінного суглобу. 
Також серед пацієнтів лікарні – 16-річна Юліана з Новояворівська. Дівчина їхала на скутері, коли назустріч їй виїхала машина. У юної водійки – перелом гомілкової кістки, розбита губа та вибиті зуби.
Першу допомогу Юліані надали в Новояворівську, а потім вона потрапила до дитячої лікарні Львова. Щоб кістка зрослася, медики ортопедо-травматологічного відділення вставили в ногу спеціальну блокувальну систему остеосинтезу. Дівчина зможе ходити через три тижні. 
Діти, які страждають у таких ДТП, зазвичай отримують складні травми, що потребують тривалої реабілітації, а також неврологічного контролю. Тому вкотре закликаємо батьків просити дітей бути пильними та пам'ятати про правила дорожнього руху. Не наражайте на небезпеку себе та тих, хто вас оточує.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9710 / 1.54MB / SQL:{query_count}