Звертатись за допомогою до психологів – це нормально!

Які запитання варто собі поставити у стресових ситуаціях – поради психологині Українського ветеранського фонду

Ми потерпаємо від втрат, тривоги, переживань внаслідок війни. Як захистити власну психіку від того, що відбувається навколо? Олена Лашко, головна психологиня Гарячої лінії Українського ветеранського фонду, поділилась рекомендаціями.
Психологія накопичила чимало способів самодопомоги. Проте зазначимо, що їхня ефективність індивідуальна й вимагає аналізу контексту кожної ситуації. 
«Щоб допомогти собі пережити стрес, спробуйте такі способи: Дослухайтесь до себе. Довіряйте й піклуйтеся про себе. Покладайтесь на власні механізми саморегуляції. Професійна психологічна підтримка допоможе дослідити та активувати власні ресурси, які потрібні, щоб впоратись зі стресом і травмою», – каже психологиня. 
«У стресових ситуаціях поставте собі три питання. Перше: що я вже роблю, щоб впоратися? Що ще можу зробити? Друге: як мені раніше вдавалось впоратись у стресових ситуаціях? Що допомагало пережити кризові події? Третє: хто може допомогти й підтримати мене? Якщо відчуваєте, що власних ресурсів і підтримки близьких недостатньо, спробуйте варіант професійної допомоги», – додає Олена Лашко.
Фахівці Українського ветеранського фонду готові вислухати й допомогти на Гарячій лінії кризової підтримки. Телефонуйте: 0 800 33 20 29, цілодобово й безоплатно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9471 / 1.52MB / SQL:{query_count}