«Проходимо другу та третю стадію реакції на стрес»

В якому психоемоційному стані зараз перебувають жителі Львівщини та вимушені переселенці

Створення консультативно-координаційних центрів в усіх районах Львівщини, яке ініціювала Львівська ОВА, допомагає ефективніше надавати психологічну допомогу вимушеним переселенцям, які там проживають. Завдання ККЦ – як надавати інформацію, де можна отримати відповідний спектр допомоги, так і скоординувати міжнародні організації, де є найбільша потреба в цій допомозі.
«Психічне здоров’я і психосоціальна підтримка – це важливий аспект, який зараз є на часі. І дуже важливою є взаємодія як із сектором охорони здоров’я, так і з соціальним сектором, тому що без задоволення базових потреб (помешкання, харчі, безпекові заходи), дуже складно надавати допомогу. Львівська ОВА підписала Меморандум з 28 міжнародними організаціями. Їхні представники комунікують з керівниками ККЦ у всіх районах області. Формується графік і фахівці-психологи, які є представниками міжнародних організацій, працюють в ККЦ за графіком, надають допомогу на місці», – розповів член робочої групи «Медико-психосоціальної допомоги», координатор проєкту «Психічне здоров’я для України» Орест Сувало.
Він також зазначив, що опитування ВПО у ККЦ показало, що є частина людей, які потребують кризової психологічної допомоги чи психологічного консультування. Відповідно до запитів відбувається скерування до фахівця або до вужчого фахівця, якщо є запит, наприклад, на психіатричну допомогу.
«Ми знаємо, що реакція на стрес має три стадії: напруження, адаптація і виснаження. З точки зору психічного здоров’я зараз жителі Львівщини і вимушені переселенці, які до нас прибувають, проходять другу і третю стадію реакції на стрес, ближче до другої стадії. Ми повинні знати, де шукати підтримку, де шукати допомогу і не боятися по неї звертатися. Бо йде зима, йдуть складні часи, евакуація. Сили фахівців також вичерпуються і ми повинні об’єднуватися, щоб краще відповідати на ті потреби, які є у суспільстві», – наголосив Орест Сувало. 
Якщо ви хочете стати волонтером у консультативно-координаційному центрі у своєму районі або ваша організація бажає долучитись до партнерства та стати агентом позитивних змін у громадах Львівщини – пишіть на електронну пошту: medpsysocial.aid@gmail.com
Якщо ви ВПО, зареєструватися на консультацію та на запит про отримання допомоги можна за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8815 / 1.54MB / SQL:{query_count}