Антибіотики за рецептом!

В Україні дійсні і е-рецепти, і паперові. Ця норма діятиме до кінця року

З 1 серпня українці можуть отримати електронний рецепт на антибіотики. Це перший крок у боротьбі з антибіотикорезистентністю, спричиненою нераціональним використанням антибіотиків без призначення, акцентують у Міністерстві охорони здоров'я України. 
Зараз запуск е-рецепту на антимікробні препарати відбувається в рамках перехідного періоду. Це означає, що лікарі, які поки не працюють в електронній системі охорони здоров’я, будуть виписати пацієнту паперовий рецепт. Однак, ця норма буде діяти до кінця року. 
Рецепт на антибіотики не є чимось новим. Відсьогодні лише додається новий цифровий інструмент. Водночас, зважаючи на збройну військову агресію, на тимчасово окупованих територіях та у зоні ведення бойових дій - відпуск антибіотиків здійснюватиметься без рецепта лікаря.
«Навіть, якщо це комусь незручно, антибіотики повинні відпускатись за рецептом лікаря. Для чого? Безконтрольне споживання призводить до того, що, інколи, у лікарів опускаються руки через те, що пацієнт не чутливий до жодного антибіотика, а життя рятувати потрібно. А я є категорія людей, які діють за принципом: болить горло - антибіотик, голова - антибіотик, нежить - антибіотик, живіт - антибіотик. Виникає звикання. Нових груп антибіотиків не так багато. А майбутнє попереду. Бережіть себе і рідних та прислухайтесь до порад лікарів», - каже керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8335 / 1.53MB / SQL:{query_count}