«У час війни важливо зберегти життя та здоров’я кожної дитини!»

Марія Малачинська, керівниця Львівського обласного перинатального центру, – про відкриття нового відділення, його команду та якісний перинатальний світ

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі запрацювало нове сучасне інноваційне та затишне відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. «Передчасно народжені малюки та інші діти, які потребують спеціального догляду та медичної реабілітації, тепер мають можливість отримати фахову допомогу шляхом застосування найсучасніших методик раннього втручання, – зазначає «Львівській Пошті» Марія Малачинська, керівниця Львівського обласного перинатального центру. – Відділення приймає дітей, народжених у Львівському перинатальному центрі, та всіх дітей, які потребують висококваліфікованої допомоги, за скеруванням сімейного або лікаря-куратора».

– Маріє Йосипівно, вітаю вас і колектив Центру з відкриттям нового сучасного відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. Крок за кроком разом із командою вам вдається втілювати задумане. Якою є мета роботи нового відділення?
– Центр був і є лідером розвитку сфери охорони здоров’я Львівщини та перинатальної медицини в Україні. Сьогодні гордістю Львівського перинатального центру є професійний колектив, який допомагає жінкам пізнати радість материнства, пропонує високу якість надання медичної допомоги, створює безпеку і комфорт, застосовує інновації. Гордістю є й те, що ми надаємо своєчасну фахову допомогу передчасно народженим дітям з вагою від 500 грамів. 
Торік у листопаді у Центрі ми відкрили другий етап виходжування новонароджених. У Всесвітній день передчасно народжених дітей запрацювало відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Відкриття нового сучасного відділення – це один із етапів другої черги реконструкції медзакладу. 
І ось батьки діточок, яких виписували від нас зі стаціонару, неодноразово запитували: «А де нам можна отримати консультацію педіатра, зробити масаж, які та де лікарі можуть нас далі вести і спостерігати, які нам вправи робити?» Мовиться про діточок, які народилися передчасно – «поспішайок». Тому нам важливим було продовження процесу. 
Медична допомога українцям потрібна цілодобово, 24/7. Отже, попри війну, ми не зупинялися і продовжували робити те, що запланували.

Наша мета – аби кожна дитина, яка народилася передчасно, отримувала якісну медичну допомогу у нашому Центрі. Надання медичної допомоги малюкам в нашій установі здійснюється послідовно та поетапно. Невідкладну допомогу діти отримують з перших хвилин після народження, у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Після стабілізації стану маленьких пацієнтів переводять до відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. І вже на цьому етапі паралельно з лікуванням та виходжуванням розпочинається медична реабілітація.

Медична реабілітація – це і є продовження спостереження за такою дитиною. 
Тому у Львівському обласному перинатальному центрі й запрацювало нове сучасне інноваційне відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей. Зараз у час війни є вкрай важливо зберегти життя та здоров’я кожної дитини! Ми за кожне життя завжди боремося, а зараз ще більше і максимально якісно!

Це принципово нове відділення для нашого Центру, яке виводить нашу установу на зовсім інший рівень саме комплексної медичної допомоги, зокрема і роботу напрямку медичної реабілітації.
Метою роботи є раннє виявлення патології розвитку і своєчасне надання допомоги, а саме сприяння гармонійному розвитку дитини та мінімізація виникнення ускладнень. У відділенні послуги з медичної реабілітації отримують діти, які народилася передчасно і з малою масою тіла від 500 грамів, народжені з вродженою патологією, які мають затримку темпів розвитку. 
Систематичні заняття, навчання та залучення батьків до реабілітаційного процесу, співпраця з командою фахівців забезпечують позитивну динаміку розвитку та стабільні результати лікування. Є багато методик, аби дитина гармонійно розвивалася.
Наші переваги: застосування сучасних методик раннього втручання з доведеною ефективністю; навчання дитини в процесі гри; залучення сім'ї в процес реабілітації. 
– Розкажіть, будь ласка, про команду нового відділення, очільницею якого є Зоряна Фуртак, яка працювала у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ».
– Відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей – це мультидисциплінарна команда фахівців з ранньої діагностики і терапевтичного супроводу. Горджуся професійною командою! Це педіатр, дитячий невролог, лікар з фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, хірург, окуліст, лікар УЗД, сурдолог, логопед. 
Тішимося, що відділення очолює професійний педіатр з багаторічним стажем Зоряна Фуртак. Дуже важливо, що вона людина, яка постійно в розвитку, працьовита і позитивна людина.
– Які саме послуги передбачені у новому відділенні?
– У складі відділення є катамнестичний кабінет, кабінет вакцинації, зали фізичної терапії, сенсорна кімната. Наш спектр медичних послуг: соматичний моніторинг, вакцинація згідно з календарем щеплень, враховуючи індивідуальні особливості дитини, оцінка розвитку дитини за стандартизованими міжнародними шкалами, УЗД кульшових суглобів, черевної порожнини, нейросонографія, ЕХО серця, діагностика слуху та зору, медичний супровід супутніх станів (епілепсія, моторні порушення), фізична терапія, заняття з ерготерапевтом, діагностика і корекція сенсорних порушень, заняття з терапевтом мовлення, заняття з поведінковим терапевтом. Попередній запис за телефоном: (068) 292-95-79.
– Тішить, що у відділенні сучасне і якісне обладнання. Прошу сказати, хто саме допоміг у цьому?
– Завдяки діяльності німецьких фондів Renate Merklein та HOPE-we help children нове відділення отримало обладнання для залів фізичної терапії. Фахівці та маленькі пацієнти вже оцінили комфорт від отриманого приладдя: клинки, кубики, валики, мати, драбини та інші необхідні речі. А ще бігова доріжка та два вертикалізатори Baffin Automatic. Доставлення обладнання з-за кордону на безоплатній основі здійснила логістична компанія GTL Україна. Подяка художниці Іванні Бучковській за розмальовані стіни у відділенні. Дуже гарно і затишно вийшло!

– Скільки дітей у Львівському перинатальному центрі з початку війни народили жінки, які втікали з гарячих точок України?
– Львівський обласний перинатальний центр працює у штатному режимі 24/7, і ми надаємо всю спеціалізовану допомогу жителькам Львова, Львівщини та жінкам, які приїздять до нас з інших міст України. Міст, де було неспокійно чи й досі неспокійно. Загалом з лютого й досі у нас внутрішньо переміщені жінки народили понад 350 дітей, зокрема сім двієнь. Близько 300 внутрішньо переміщених жінок є у нашому Центрі на обліку. Спілкуємося, консультуємо, допомагаємо всім, чим можемо. Народжували у нас жінки з Києва, Харкова, Миколаєва, Маріуполя, Запоріжжя, Дніпра. Народжують у нас і жінки, які з початком війни виїхали за кордон, зокрема до Польщі, та згодом повернулися додому в Україну.
Кожен лікар у час війни є у двох ролях – акушера-гінеколога та психолога. Акцентуємо матерям, що попри тривогу і хвилювання через війну, їхнє головне завдання – щасливо народити дитину та дбати про неї. Ми спільно з мамами дбаємо про здорове покоління!
– З початком війни побільшало дітей, які народжуються передчасно. Це вплив тривог і стресів?
– Загалом, згідно зі статистикою, 10-11% – це передчасно народжені діти. Так, дійсно у час війни ця статистика в Україні є з тенденцією до збільшення. Чому? Війна, тривога, хвилювання – все це стресовий фактор, який впливає на передчасні пологи. Коли жінки народжують передчасно, ми, медики, маємо максимально посприяти у виходжуванні та якісному медичному догляді дитини, аби малеча вижила, що ми й робимо. Ми тут на своєму медичному фронті. Військові на війні на своєму фронті. І кожен на своєму фронті максимально старається задля України та її перемоги, задля майбутнього нації – мирного, щасливого і здорового. Ми, медики, щодня дбаємо за здоров’я нашої нації.
– Відкривати нове відділення ви запросили вже медійно відому у Львові Ірину з Києва, яка народила у перинатальному центрі дівчаток-двійняток. Розкажіть, будь ласка, її історію.
– Так, Ірина приїхала до Львова зі столиці. Евакуйовувалася з Києва у перші дні війни евакуаційним потягом зі своїм батьком, з яким зараз і перебуває у нашому місті (її чоловік служить). Передчасно у березні народила дівчаток-двійняток, яких ми виходжували. Це моя пацієнтка, якій я проводила кесарський розтин. Це сильна духом жінка з позитивною енергетикою, з надпотужною вірою, що все буде добре з малечею! І так є! Мамина віра і професійна праця медиків – і на День матері киянку з діточками виписали з медзакладу.
Ірина стала учасницею фотопроєкту «З вогню до життя»: мовиться про 11 матусь, які приїхали з епіцентрів бойових дій та які народжували діточок у перинатальному центрі. Це жінки, які вберегли життя з-під ракетного обстрілу Харкова, Києва, Житомира, Сєвєродонецька, Чернігова, Запоріжжя. Історії одинадцяти героїнь можна було побачити на фотовиставці «З вогню до життя» у львівському парку «На Валах».
Зараз маленькі красуні – Вікторія та Вероніка – підростають, приходять до нас на консультації. Це родина, яка багато з нами пережила під час війни і, Богу дякувати, з малечею все гаразд. Зичу дітям здоров’я, щасливої долі та мирної України!

– Маріє Йосипівно, які ваші поради жінкам у час війни, зокрема вагітним, та тим, які щойно народили?
– Передусім важливою є комунікація зі своїм лікарем, родиною, друзями. Важливо спілкуватися, важливою є підтримка вагітних. Кожна жінка по-різному реагує на стреси. Є потреба, то варто спілкуватися з психологом. Є потреба – звертайтеся до кардіолога. Рекомендую жінкам дивитися гарні фільми, читати позитивні книги, літературу для вагітних. Запрошуємо жінок до нас на спілкування на дні відкритих дверей. Віра та молитва – це потужна сила! Віра – це те, що зараз має бути у кожної жінки, у кожної мами. Жінкам раджу максимально зібрати себе, думати про позитив і молитися.

– Звідки ви черпаєте силу у час війни?
– Народження діточок дуже мотивує! Це так стимулює, коли бачиш щасливу маму, коли щойно народилася донька чи син! Це щось неймовірне – дзвінкий дитячий плач! Звісно, це мотивує докладати ще більше зусиль разом з командою. Дякую Богу, що займаюся щодня тим, що люблю! Живу професією, яку обрала. Роблю щодня роботу зі задоволенням і тішуся спільно з колективом результатам, зокрема і нашим реалізованим планам. 
– Кому хочете подякувати у цей непростий час?
– Дякую бійцям, що незламно і мужньо боронять Україну! Ви – наші Герої! Ми, медики, тут, на Львівщині, працюємо, а військові тримають на передовій для нас усіх небо. Дякую команді перинатального центру, а в нас працює майже 600 осіб, які самовіддано та професійно працюють у час війни. Дякую родині, зокрема чоловіку та синам, за підтримку, любов і та тепло! 
Загалом розумію свою місію та відповідальність, аби кожна жінка, яка у нас народжує, була задоволена, усміхнена та щаслива. Маємо пам’ятати, що наші діти мають жити у вільній Україні. Певна, що наші бійці – Герої, які стоять на передовій, роблять все можливе, аби українські діти жили у мирній Україні. Щоб всі ми, українці, мали можливість жити, працювати, думати, розвиватися і народжувати дітей. Зараз кожен має добре робити свою роботу, вірити в Україну, наше військо та молитися. Ми всі маємо разом робити спільно справу задля України та перемоги!

Львівський обласний перинатальний центр запрошує 10 червня на день відкритих дверей
Захід відбудеться о 12.00 в адміністративному корпусі, 3 поверх. Необхідна попередня реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1wmepGaohh2RafY-wf1mKNYg1M0FfCKQLA6w7gfxTA9s/edit
Зі собою необхідно мати документ, що засвідчує особу, та одноразовий халат для екскурсії. Тривалість заходу – година. Адреса: м. Львів, вул. Дж. Вашингтона, 6.

Пологове відділення Львівського обласного клінічного перинатального центру працює цілодобово. Контактний номер приймального відділення пологового та відділення патології вагітності: (032) 259-19-44.
Приймаються пацієнтки в пологове відділення з 22 тижнів вагітності.
З питань оперативних втручань гінекологічного профілю та вагітності до 22 тижнів, звертайтеся у гінекологічне відділення з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.
Ургентних пацієнток приймають у режимі 24/7.
Контактний номер телефону: (067) 605-28-82.
З питань огляду та консультації гінеколога, УЗД та ведення вагітності звертайтеся до спеціалізованого консультативно-діагностичного відділення з жіночою консультацією. Графік роботи: з 8.00 до 18.00.
Телефон для запису: (096) 194-20-75, (097) 499-17-99 за адресою: вул. Короленка, 9.
Загальну інформацію про роботу Львівського обласного клінічного перинатального центру можна дізнатись за телефонами:
(068) 317-00-00 (контактна особа – Зоряна);
(097) 116-53-34 (контактна особа – Галина).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8265 / 1.72MB / SQL:{query_count}