Щеплені – захищені!

Вакцинація проти інфекційних захворювань дітей та дорослих: роз’яснення від Національної служби здоров'я України

В умовах воєнного стану потрібно максимально дбати про захист, зокрема й здоров’я. Вчасно зроблені щеплення допомагають уникнути інфекцій, захистити себе та своїх рідних. Розповідаємо про те, які щеплення необхідно зробити дорослим та дітям згідно з календарем вакцинації та як їх отримати безкоштовно.
Щеплення проти інфекційних захворювань робляться згідно з календарем вакцинації. 
Дитина до 18 років має отримати щеплення за таким графіком:
– проти гепатиту B: у першу добу життя, а також у 4 та 6 місяців; якщо не було можливості зробити щеплення після пологів, потрібно якнайшвидше звернутись у поліклініку;
– проти туберкульозу: протягом 3-5 доби життя; якщо дитина недоношена – після досягнення маси тіла 2,5 кг; якщо щеплення не зробили в пологовому будинку, його потрібно зробити у сімейного лікаря, щойно з’явилась можливість. Якщо дитині не виповнилось двох місяців, щеплення робиться без проби Манту. Також пам’ятайте, що БЦЖ не можна робити в один день з іншими щепленнями; 
– проти кору, паротиту, краснухи: у 12 місяців та в 6 років;
– проти дифтерії та правця: у 2, 4, 6, 18 місяців, а також в 6 та 16 років;
– проти кашлюку: у 2, 4, 6 та 18 місяців;
– проти поліомієліту: у 2, 4, 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років;
– проти хіб-інфекції: у 2, 4 та 12 місяців.
Якщо через воєнні дії, хворобу дитини або інші причини у батьків не було можливості зробити дитині наступне щеплення вчасно, потрібно звернутись до лікаря. Для кожного щеплення є оптимальні для формування імунітету інтервали. Сімейний лікар або педіатр допоможе скласти графік. 
Ревакцинацію проти правця та дифтерії потрібно робити кожні 10 років протягом усього життя. Якщо останнє щеплення дитина отримала в 16 років, наступне має бути зроблене у 26 років і так далі. Але якщо доросла людина немає вакцинації, щеплення потрібно зробити тричі з інтервалом 4 тижні між першою та другою дозою і 6 місяців між другою та третьою.
Імунітет проти цих захворювань надзвичайно важливий під час війни. Тому обов'язково запитайте у вашого лікаря та лікаря вашої дитини, коли ви робили щеплення востаннє і коли потрібно робити наступні. 
Щеплення згідно з календарем вакцинації можна отримати безоплатно у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким укладена декларація. 
Під час воєнного стану також можна отримати щеплення у найближчому закладі, який надає первинну медичну допомогу. 
Укладати декларацію з новим лікарем для цього не потрібно. Дізнатись адресу закладу можна в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 у робочі дні з 9.00 до 18.00. З міркувань безпеки дашборди на сайті НСЗУ наразі відімкнені. 
Під час воєнних дій особливо важливо мати імунітет проти правця. 
У групі ризику за цим захворюванням передусім військові та територіальна оборона – ті, хто на передовій і має високий ризик отримати поранення. 
Робити екстрене щеплення проти правця необхідно у кожному разі:
– травмування з порушенням цілісності шкірних покривів та слизових оболонок;
– обмороження й опіків другого, третього та четвертого ступенів незалежно від походження;
– проникних пошкоджень шлунково-кишкового тракту;
– гангрени або некрозу тканин будь-якого етапу, абсцесів;
– укусів тварин;
– пологів поза медичними закладами.
Екстрене щеплення проти правця є безоплатним за місцем перебування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8510 / 1.55MB / SQL:{query_count}