Не забувайте про вакцинацію

Covid-сертифікат у «Дії» зберігатиметься півтора року від дати щеплення

Українцям нагадують про важливість щеплення проти Covid-19, адже ризик захворіти на коронавірус залишається. Щеплення проти Covid-19 безкоштовне. Його можна також зробити, якщо немає декларації з сімейним лікарем у будь-якому закладі, який робить щеплення проти Covid-19.
З 5 квітня 2022 року Covid-сертифікати в «Дії» мають новий термін дії. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з «Дії» цифровий сертифікат про вакцинацію проти Covid-19 протягом 545 днів від дати щеплення, інформує пресслужба МОЗ України.
Термін дії змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи: 
«жовтий» Covid-сертифікат, який підтверджує одну дозу щеплення проти коронавірусної хвороби;
«зелений» Covid-сертифікат, який підтверджує дві дози щеплення проти коронавірусної хвороби;
«бустерний» Covid-сертифікат, який підтверджує три дози щеплення проти коронавірусної хвороби.
Сертифікат не оновить кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі «Дія». Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат.
Український Covid-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни. Отже, з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень за кордоном. 
Правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тому важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні правила використання та терміни дії Covid-сертифікатів залишилися незмінними: 
30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти Covid-19 (для дводозних вакцин);
270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин).
Також для пред’явлення сертифіката за кордоном можна використовувати як сам QR-код у застосунку Дія чи скриншот сертифіката, PDF-документ сертифіката, видрукований з порталу «Дія», чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який з обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8079 / 1.54MB / SQL:{query_count}