Якісні зміни у дитячій лікарні на Орлика

У медзакладі відкрили оновлене приймальне відділення, запрацювала нова нейрохірургічна операційна. Також лікарня отримала нове обладнання для двох відділень інтенсивної терапії

У Львові щорічно майже 30 тисяч пацієнтів звертається в міську дитячу лікарню без первинного огляду в лікаря, з яких майже половина вимагає госпіталізації, кількість їх зростає з кожним роком. Цього тижня у дитячій лікарні на Орлика відкрили реконструйоване приймальне відділення в межах завершального етапу проєкту створення відділення невідкладної допомоги (Emergency department). Це так звана зелена зона для пацієнтів, які приходять зі скеруванням від сімейного лікаря з неважкими станами, що передбачають планову госпіталізацію.
«У 2021 році понад 70 мільйонів гривень інвестовано в дитячу лікарню. Наше завдання, щоб ургентне об’єднання, куди входять дитяча лікарня, восьма лікарня і лікарня швидкої допомоги, на 2024 рік увійшли в топ-200 медичних об’єднань світу», – каже очільник Львова Андрій Садовий.
Останній етап реконструкції цього приймального відділення ще завершується – створюється повноцінна «жовта зона» для пацієнтів, які потребують додаткового обстеження. У цій зоні планується робота діагностичної лабораторії, травматологічної та загальнохірургічної операційних, працюватиме рентген-кабінет.
«Цей рік дійсно є унікальним для нашої установи. Ми провели дуже багато робіт – на понад 20 мільйонів гривень», – каже Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої лікарні. У лікарні в межах проєкту Emergency department, створений обсерваційний підрозділ (ізоляційно-діагностичне відділення), який працює з квітня 2020 року. Його відкриття було надзвичайно важливим, оскільки під час епідемії коронавірусу потрібна обсервація пацієнтів зі сумнівним діагнозом.
«Це зона для пацієнтів, які звертаються без скерування від лікаря, потребують додаткових обстежень і які, можливо, вимагають короткотривалої госпіталізації для розв’язання питання щодо подальшого лікування амбулаторно чи стаціонарно», – каже Дмитро Квіт.
Ще одна гарна новина – міська дитяча лікарня отримала нове надсучасне медичне обладнання для двох відділень інтенсивної терапії загальною сумою близько 18 млн грн. Обладнання придбала Львівська міська рада на умовах фінансового лізингу та коштом бюджету розвитку міста. «Наші два реанімаційні відділення отримали комплекс обладнання. Відділення реанімації для новонароджених отримало повний комплект чотирьох місць – це близько 10 мільйонів гривень, і відділення, яке ми створили весною цього року, – реанімаційне для пацієнтів після складних оперативних втручань, зокрема нейрохірургічних, і в якому будуть перебувати пацієнти після трансплантації, також отримало обладнання на 7 мільйонів гривень з міського бюджету», – зазначив Дмитро Квіт.

Для відділення інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей повністю обладнано 4 реанімаційні місця, які включають: інкубатори високого класу, апарати ШВЛ і апарати ШВЛ високого класу, реанімаційні столи, слідкуюча апаратура, інфузомати. Для відділення інтенсивної терапії для дітей старшого віку було придбано апарати ШВЛ, один з цих апаратів є із вбудованим інтелектуальним режимом. Тобто залежно від показників оксигенації крові пацієнта, апарат сам може вводити корективи щодо вентиляції. Дефібрилятор високого класу високої потужності, який пройшов сотні випробувань і є абсолютно надійним. Аспіратори для відсмоктування рідин з ран та верхніх дихальних шляхів, які є мобільними, слідкуюча апаратура, шприцеві насоси, наркозні станції.
«У планах на наступні роки – це, найперше, реконструкція консультативної поліклініки і оснащення її новітнім обладнанням, тобто заміна рентген-апарату, апарату УЗД, лабораторної служби. І також це капітальний ремонт цього відділення, і ще ремонт одного з педіатричних відділень – його модернізація і закладення нових функцій», – зазначив Дмитро Квіт.
Також у нейрохірургічному відділенні лікарні запрацювала нова сучасна нейрохірургічна операційна. У відділенні зробили спеціальний ремонт та встановили сучасне обладнання. Це вже друга такого високого класу операційна (після травматологічної) у дитячій лікарні.
Зі слів лікаря-нейрохірурга Тараса Микитина, використання цього обладнання допоможе оперувати складні новоутворення головного мозку, новоутворення спинного мозку будь-якої локалізації, мінімізує неврологічні та нейрофізіологічні ушкодження у післяопераційних пацієнтів, значно скоротить тривалість оперативних втручань, мінімізує крововтрати у пацієнтів, зменшить потреби у препаратах крові та кровозамінниках, які є дорогими, важкодоступними, мають побічні дії та можуть давати ускладнення.
«Основний принцип роботи цієї модерної операційної – це герметична капсула з максимальним збереженням стерильності середовища, що є вкрай важливо під час операцій на мозку, а також комфортні роботи медперсоналу. Також тут дуже потужне технічне забезпечення: застосовано багато ІТ-технологій, які надають багато зручностей під час проведення операцій, зокрема візуалізація процесу оперативного втручання з можливістю трансляції його у навчальну кімнату та по системі телемедичних консультацій», – додав Дмитро Квіт. Вартість нейрохірургічної операційної – близько 20 млн грн: зокрема, це кошти громадського проєкту №235 «Допоможи дитині здолати рак» (3 млн грн), кошти бюджету розвитку міста (3 млн грн), фінансовий лізинг (14 млн грн). Окрім того, 1 млн грн планується залучити БФ «Крила надії» на розхідні матеріали.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8077 / 1.58MB / SQL:{query_count}